• شناسه خبر : 45388
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 07:00

استاندار اردبیل گفت: با سرمایه‌ گذاری در ورزش، پتانسیل‌ های موجود در ورزش‌ های زمستانی احیا می ‌شود.

برف زمستان

اکبر بهنام ‌جو در بازدید از پیست اسکی آلوارس مهرگان اظهار داشت: با سرمایه ‌گذاری در ورزش، پتانسیل‌ های موجود در ورزش ‌های زمستانی احیا می ‌شود.

وی با بیان اینکه پیست اسکی اوجور در دهه فجر امسال به بهره ‌برداری می ‌رسد، گفت: در هیچ جای دنیا این قابلیت و این پتانسیل ویژه وجود ندارد که در کنار پیست اسکی، آب‌ های گرم معدنی نیز وجود داشته باشد و ما باید برای معرفی این قابلیت همت ویژه‌ ای کنیم چرا که رشد و توسعه اشتغال و اقتصاد استان را در پی خواهد داشت.

استاندار اردبیل بیان کرد: پروژه پیست اسکی اندبیل خلخال نیز با خرید دستگاه ‌ها و واگذاری به بخش خصوصی در حال اجراست و در پیست اسکی شابیل مشگین ‌شهر نیز عملیات اجرایی ادامه دارد و علاوه بر این ‌ها درصدد هستیم تا ایجاد یک پیست اسکی آموزشی را همجوار با شهر در خلخال آغاز کنیم.

بهنام ‌جو تصریح کرد: با وجود این پیست ‌های اسکی، بعد از ریشه کن شدن ویروس کرونا، ما می ‌توانیم در ۶ ماهه دوم سال نیز جذب گردشگر و مسافر در استان اردبیل داشته باشیم و مردم استان شاهد آن خواهند بود که زمستان اردبیل نیز به مانند تابستان میزبان سیل عظیمی از مسافران و گردشگران از سراسر کشور و دنیا شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر راهدارخانه، عملیات بهسازی و تعریض جاده منتهی به پیست نیز آغاز شده، افزود: امسال با احداث راهدارخانه پیست آلوارس قطعا دیگر شاهد آن نخواهیم بود که مسیر منتهی به پیست مسدود شده و علاقمندان و ورزشکاران توان حضور در پیست را ندارند و در واقع پیست، این نعمت الهی، تعطیل شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up