• شناسه خبر : 45470
  • تاریخ انتشار : 16 دی 1399 - 11:53

با رعایت برخی نکات بدون ورزش سخت و رژیم های آن چنانی می توانید شکمی تخت داشته باشید.

هم خانم‌ها و هم آقایان روی سایز کمر حساسیت دارند و همه به دنبال داشتن شکم تخت هستند. در این نوشتار ۱۵ ترفند می‌بینیم که کمک‌ می‌کنند بدون ورزش شکم صاف و تخت داشته باشید.

تعجب نکنید؛ کوچک کردن شکم بدون رژیم و ورزش

۱. افزایش مصرف پروبیوتیک‌ها

میکروبیوم روده ما بسیار بیشتر آنچه تصور می‌کنیم، روی چاقی و لاغری تاثیر دارد. در واقع، مطالعات نشان داده‌اند که میکروبیوم روده دوقلوهای چاق و لاغر از یک خانواده متفاوت است. یکی از راه‌های افزایش تعداد باکتری‌های خوب روده، مصرف غذاهایی است که باکتریهای خوب روده را تقویت می‌کنند (مثل ماست و پنیر).

۲. خداحافظ نمکدان

نمک زیاد سبب احتباس آب می‌شود و مانند یک بادکنک نفخ خواهید کرد. بنابراین با نمکدان روی میز خداحافظی کنید تا شکم تخت داشته باشید. احتباس آب با این ۶ نشانه خود را نشان می‌دهد.

نمک

۳. آدامس ممنوع

بسیاری از آدم‌ها آدامس را به عنوان راهی برای سرکوب ولع مصرف غذا می‌جوند، اما این تاکتیک ممکن است عارضه جانبی ناگواری داشته باشد.

آدامس

۴. حرف مادرتان را گوش بدهید و با دهان بسته بجوید

جویدن با دهان باز می‌تواند هوا را وارد معده کند و باعث نفخ شکم شود.

۵. مواد قندی را مصرف نکنید

خوراکی‌های قندی نه تنها سبب افزایش وزن می‌شوند بلکه با ایجاد نفخ فرم شکم‌تان را هم نازیبا می‌کنند!

۶. بررسی هورمون‌ها

عدم تعادل هورمون‌ها نیز می‌تواند در سایز دورکمر به ویژه در زنان یائسه موثر باشد. بنابراین اگر همه چیز را رعایت می‌کنید و شکم‌تان بزرگ است، بد نیست برای بررسی اوضاع هورمون‌ها به پزشک مراجعه کنید.

۷. شکم تخت با مصرف سبزیجات

سبزیجات چلیپایی بسیار مفید هستند اما متأسفانه باعث تورم شکم می‌شوند. کلم بروکلی، کلم برگ، گل کلم و موارد دیگر می‌تواند خط کمر شما را به شدت افزایش دهد. اگر شکم تخت می‌خواهید، آنها را در حد اعتدال مصرف کنید.

سبزی

۸. شکم تخت؛ خواب کافی

کمبود خواب می‌تواند متابولیسم بدن و سیگنال‌های شیمیایی را برای تنظیم اشتها مختل کند و سبب افزایش وزن شود. خوشبختانه راه‌هایی برای کاهش وزن در خواب وجود دارد.

۹. غذای فرآوری‌شده ممنوع

غذاهای فرآوری‌شده یکی از بزرگ ترین منابع نمک و دشمن شکم تخت هستند و قسمت ترسناک این بوده که حتی ممکن است متوجه آن نشوید. غذاهای فرآوری شده را کنار بگذارید.

۱۰. در مورد نوشیدنی‌های‌تان تجدید نظر کنید

شیر و نوشابه دو عامل اصلی تورم شکم هستند. درصد زیادی از جمعیت جهان توانایی هضم لاکتوز پس از نوزادی را ندارند و نوشابه می‌توان گفت همه‌جوره دشمن شکم تخت است.

۱۱. آب، عامل شکم تخت

درحالی که بسیاری از نوشیدنی‌ها دور کمر را افزایش می‌دهند،آب می‌تواند شکم شما را صاف کند، وقتی بدن‌تان کاملاً هیدراته است، آب اضافی ذخیره شده را آزاد و نفخ شکم کم می‌شود.

۱۲. افزایش مصرف میوه

میوه‌هایی مانند توت، سیب و مالته (پرتقال) سرشار از کوئرستین هستند (یک ترکیب طبیعی که باعث کاهش التهاب در شکم می‌شود).

۱۳. به زندگی‌تان طعم بدهید

مطالعات نشان داده‌اند که رازیانه، نعناع فلفلی و زنجبیل برای هضم غذا مفید هستند. علاوه بر این، نعناع باعث رفع گرفتگی و نفخ می‌شود، زنجبیل به رفع التهاب کمک می‌کند و رازیانه ادرارآور است و از بروز احتباس آب جلوگیری می‌کند.

۱۴. اصلاح حالت بدن

در عرض دو ثانیه شکم صاف‌تر می‌خواهید؟ صاف بایستید! صاف نگه داشتن ستون فقرات کل بدن شما را کشیده و بلندتر نشان می‌دهد.

۱۵. خونسردی‌تان را حفظ کنید!

استرس سطح کورتیزول را افزایش می‌دهد. کورتیزول اغلب هورمون «چربی شکم» نامیده می‌شود زیرا به بدن سیگنال می‌دهد تا چربی را در اطراف کمر ذخیره کند. علاوه بر گرفتن کمک حرفه‌ای در صورت لزوم، می‌توانید ۸ شیوه طبیعی کاهش هورمون کورتیزول رو نیز امتحان کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up