• شناسه خبر : 45508
  • تاریخ انتشار : 17 دی 1399 - 04:45

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: راه ارتباطی کورائیم به خلفلو سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

جاده بزرگراه

 

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در جلسه شورای اداری بخش کورائیم که با حضور جمعی از مدیران کل استانی و شهرستانی در محل بخشداری کورائیم برگزار شد، اظهار داشت: سال آینده راه ارتباطی کورائیم به خلفلو توسط اداره راهداری و حمل نقل جاده ای تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید که با بهره برداری از این مسیر بخش کورائیم از بن بست خارج می ‌شود.

وی با انتقاد از کیفیت پایین اجرای راه ارتباطی خادملو -گلی افزود: سال آینده این مسیر روستایی در بخش کورائیم زیرسازی و آسفالت و تعیین تکلیف می‌شود.

نماینده مردم شریف اردبیل نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی به ایجاد زیر ساخت‌ های اینترنتی در برخی از روستاهای بخش کورائیم اشاره کرد و گفت: باید بررسی میدانی نسبت به شناسایی نقاط کور و رفع آن از طریق اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام شود.

موسوی به اجرای طرح هادی روستاهای بخش کورائیم نیز تاکید کرد و افزود: سال آینده برخی از روستاهای بخش کورائیم که عملیات زیر سازی و جدول گذاری اتمام رسیده روکش آسفالت از سوی بنیاد مسکن محقق می ‌شود.

وی به حضور شرکت بزرگ شستا در شهرستان هم اشاره کرد و گفت : برابر هماهنگی انجام شده شرکت بزرگ شستا در نظر دارد بزرگترین شهرک دامپروری را در شهرستان نیر با سرمایه گذاری بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در ۶هزار راس دام مولد راه اندازی کند که با راه اندازی آن تحول عظیمی در بخش تولید و اشتغال شاهد خواهیم شد.

نماینده مردم شریف اردبیل نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی از ادامه اجرای طرح آبیاری مکانیزه اراضی روستای بوسجین و احداث ناحیه صنعتی هم خبر داد و گفت: یکی از مهمترین نیاز بخش کورائیم ایجاد ناحیه صنعتی است که زمین ‌های مورد نظر جهت احداث آن باید از طریق جهاد کشاورزی سریعا تعیین تکلیف گردد.

در این جلسه اقبالی فرماندار نیر هم گزارشی از اقدامات انجام یافته شهرستان و بخش کورائیم ارائه نمودند و نیز نیازهای این بخش اعم از ایجاد ناحیه صنعتی، رفع مشکل اینترنت، تکمیل راه ارتباطی کورائیم به خلفلو، راه روستایی خادملو گلی، آبیاری مکانیزه روستای بوسجین و گازرسانی به برخی از روستاهای بخش کورائیم مطرح کردند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up