• شناسه خبر : 45515
  • تاریخ انتشار : 17 دی 1399 - 05:04

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: طرح پالایشگاه غلات با سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰میلیارد تومان آغاز بکار کرد.

گندم کشاورز

ارژنگ عزیزی در آیین آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه غلات در ناحیه صنعتی پارس آباد اظهار داشت: طرح پالایشگاه غلات با حدود یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری و با ۴۰۰ نفر اشتغال مستقیم و حدود ۲ هزار نفر غیرمستقیم آغاز بکار کرد.

وی با بیان اینکه این پالایشگاه از مهم ‌ترین طرح ‌های صنعتی و کشاورزی در منطقه خواهد بود، گفت: با توجه به اینکه محصولات این پالایشگاه فروکتوز، سور بیتول، نشاسته، پودر گلوتن، جوانه ذرت خواهد بود با بهره ‌برداری از این طرح بخش قابل توجهی از نیاز داخلی کشور به واردات این محصولات برطرف و کلی صرفه‌ جویی ارزی اتفاق خواهد افتاد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل همچنین با اشاره به تعیین تکلیف هیئت مدیره کشت و صنعت مغان افزود: حمایت از شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان همواره از اولویت ‌های خاص مسئولین استان بوده بطوریکه بعد از واگذاری این شرکت به بخش خصوصی مسئولین استان در کنار این بنگاه بود تا وقفه ‌ای در فعالیت های این شرکت پیش نیاید.

عزیزی بیان کرد: امیدراریم با توجه به کارنامه مورد قبول بخش خصوصی در دو سال گذشته، مدیریت جدید عملکرد بهتر از خود نشان دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up