• شناسه خبر : 45672
  • تاریخ انتشار : 20 دی 1399 - 01:41

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: برنامه‌ریزی در راستای کاهش مالیات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در دستور کار است.

بودجه

محمدعلی دهقان صبح امروز در جلسه ویدئوکنفرانسی و سفر مجازی به اردبیل اظهار داشت: اردبیل از ظرفیت‌های بسیار حائز اهمیتی در بخش اقتصادی برخوردار است که در صورت استفاده کردن از آن‌ها منطقه با تحول عظیمی روبه‌رو خواهد شد.

وی با اشاره به این که ظرفیت‌های اردبیل در بخش گردشگری، سرمایه‌گذاری، جغرافیایی و منابع طبیعی نیازمند استفاده همه‌جانبه است، بیان کرد: درصدد هستیم با توجه به عدم توسعه اقتصادی مناسب استان اردبیل در راستای ارتقای جایگاه این استان گام برداریم و برای سال‌های آینده اقدامات خوبی در این زمینه انجام دهیم.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد ادامه داد: احصای مشکلات و موانع موجود در حوزه‌های مختلف و برنامه‌ریزی صحیح در راستای حل آنان یک اولویت بسیار مهم و اساسی است که باید با ایجاد بسترهای لازم و مناسب توسعه اقتصادی در منطقه فراهم شود.

دهقان ادامه داد: نیاز است تا همفکری بین دستگاه‌های اجرایی و هم‌افزایی بین آنان با هدف توسعه اقتصادی محقق شود و پیشرفت اقتصادی استان در آینده‌ای نزدیک محقق شود که این موضوع بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

وی همچنین در رابطه با بودجه ۱۴۰۰ اظهار کرد: برنامه‌ریزی در راستای کاهش مالیات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در دستور کار است و به همین منظور تمام تلاش ما بر این است تا از فشار بر مؤدیان مالیاتی جلوگیری و بخش‌هایی را که در بحث مالیاتی کمرنگ بوده‌اند شناسایی کنیم.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد در ادامه ‌‌به وضعیت بورس و بیمه در مناطق کم‌برخوردار اشاره کرد و افزود: انتظار می‌رود مسئولان ذی‌ربط در راستای فرهنگ‌سازی و آموزش در این حوزه برای مردم گام‌های اساسی و هدفمند بردارند و وضعیت سرمایه در بورس را مدیریت کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up