• شناسه خبر : 45676
  • تاریخ انتشار : 20 دی 1399 - 02:31

استاندار اردبیل با اشاره به اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در اردبیل گفت: خوشبختانه در حال حاضر به یک وضعیت ثباتی در استان اردبیل با تشخیص و کنترل بیماری دست یافته‌ایم و تعداد بستری‌ها در حد قابل توجهی کاهش یافته است.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل صبح امروز در این جلسه اظهار داشت: خوشبختانه استان اردبیل عملکرد مطلوبی در طرح شهید سلیمانی دارد و به همین منظور ۴۵ هزار کیت تشخیصی کرونا به این استان اختصاص یافته است و نتایج ملموسی به دنبال داشته است.

وی با اشاره به این که ۱۶ هزار تست کرونا در ۴۷ روز گذشته با موفقیت اجرا شده است، گفت: در روزهای آینده ۱۵ هزار کیت تشخیصی دیگر به استان ارسال می‌شود که در راستای قرنطینه‌سازی هوشمند افراد اقدامات لازم و مناسب انجام یابد.

استاندار اردبیل ادامه داد: در مجموع سه هزار و ۳۰۰ مورد مثبت کرونا از ۱۶ هزار تست مشخص شده و در این زمینه اصناف و بازاریان همکاری و مشارکت‌های خوبی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشتند که در فروکش کردن این بیماری بسیار حائز اهمیت بوده است.

بهنامجو اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر به یک وضعیت ثباتی در استان اردبیل با تشخیص و کنترل بیماری دست یافته‌ایم و تعداد بستری‌ها در حد قابل توجهی کاهش یافته است اما هر گونه سهل‌انگاری و عادی‌پنداری می‌تواند در بازگشت مجدد به وضعیت بحرانی نقش‌آفرینی کند.

وی تصریح کرد: در راستای ارتقای نظارت و نیز بازدید مستمر نیازمند همکاری مستمر بسیج و علوم پزشکی هستیم که بدون شک انتظار می‌رود تا در راستای بهبود وضعیت بیماران اقدامات اساسی و حائز اهمیتی ایفا شود تا بتوانیم مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up