• شناسه خبر : 45682
  • تاریخ انتشار : 20 دی 1399 - 02:49

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: خداوند آرزوی دیرینه انتقام شهید سلیمانی را با شکست هیبت آمریکا پاسخ داد و در رأس آن ترامپ جوابی دندان‌شکن گرفت.

سید حسن عاملی

آیت‌الله سیدحسن عاملی صبح امروز در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم و مسئولان در اردبیل اظهار داشت: این موضوع که دشمن هر جا احساس کند کشورمان در آن بخش ضعف دارد بدون شک از آن سمت وارد می‌شود که به همین منظور نیاز است مسئولان برای مقابله در برابر دشمنان با ادبیات مقام معظم رهبری با دشمن صحبت کنند.

وی با اشاره به اینکه هیبت آمریکا بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی تاکنون بارها شکسته است، بیان کرد: در روزهای اخیر نیز تسخیر کنگره آمریکا با اقدام احمقانه ترامپ سبب شد تا هر چه سریع‌تر از سمتش عزل شده و پاسخ دندان‌شکن اقدامات اخیر خود را بگیرد.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: مردم آرزوی دیرینه گرفتن انتقام شهید سلیمانی را دارد که این آرزوی دیرینه را خداوند از آمریکا گرفت و جواب آن را با شکست هیبت آمریکا داد که این موضوع واقعاً تأمل‌برانگیز است.

عاملی تصریح کرد: از طرفی آمریکا اعلام کرده که ملت‌ها باید با حاکمیت‌های ملی خداحافظی کنند که این موضوع خودخواهی و استکبار سیاست‌های اشتباه یک کشور را نشان می‌دهد در حالی که آمریکا شکست مقدسات و دموکراسی خود را به خاطر هجمه به اراده ملتش عنوان می‌کند و در مقابل به مقدسات همه اهانت می‌کند و آن را آزادی بیان می‌داند.

وی اظهار کرد: لغو تحریم‌ها خواسته ملت ایران است نه بازگشت آمریکا به برجام و مقام معظم رهبری در این باره فرمودند که آمریکا تاوان تحریم‌های علیه ایران را باید پاسخگو باشد و این موضوع که به برجام برمی‌گردد یا برنمی‌گردد به خودش مربوط است چرا که ما به دنبال لغو تحریم‌های ظالمانه هستیم.

امام جمعه اردبیل رفتار عاجزانه و محقرانه در برابر دشمنان را غیرمنطقی عنوان کرد و گفت: باید در برابر دشمنان ایستاد و مقابله کرد و این که برخی مسئولان بازگشت به برجام را با ورود بایدن خواستارند به هیچ عنوان قابل قبول و صحیح نیست.

وی اظهار کرد: این موضوع که دستگاه قضائی خواستار ساماندهی و اصلاح مطالبات بانک‌ها از وام‌گیرندگان هستند نیز گفت: این اقدامات بسیار ستودنی است و با توجه به ظلم فراوان بانک‌ها در حق مردم تاکنون بسیاری از خانه‌ها ویران شده است.

امام جمعه اردبیل افزود: در این زمینه اکثر بانک‌ها محکوم شده‌اند چرا که به دنبال سود بیشتر بوده‌اند که این امر ناعادلانه و ناحق بوده است و انتظار داریم سیستم بانکی در این زمینه وضعیت خود را ساماندهی کند و دولت و مجلس اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به کاهش شیوع کرونا در سایه همدلی و مشارکت مردم با کادر درمان و مسئولان نیز اظهار کرد: خوشبختانه طرح سلیمانی نتایج خوبی به دنبال داشته است اما کاهش این آمار نباید در ساده‌انگاری و سهل‌انگاری مردم دخیل باشد.

عاملی افزود: صرفه‌جویی در استفاده از سرمایه‌های خدادادی نیز باید طبق اصول و قاعده باشد چرا که ما امانتدار سرمایه‌های کشورمان به نسل‌های بعدی هستیم و در این زمینه نباید کوتاهی و سهل‌انگاری وجود داشته باشد و همگان در این موضوع حق‌الناس برگردن دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up