• شناسه خبر : 45722
  • تاریخ انتشار : 21 دی 1399 - 02:59

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: حق مردم در حال حاضر در بورس پایمال شده و به همین منظور با هدف ساماندهی بازار و تقویت سازمان بورس باید در احیای اعتماد مردم گام برداشته و ساماندهی این بازار را محقق کنیم.

ولی اسماغیلی

ولی اسماعیلی ااظهار داشت: تنظیم بازار فولاد با نتیجه ۳۵ بخشنامه سود میلیاردی برای دلالان به دنبال داشته که باید در این زمینه برای قطع دست دلالان و قرارگیری این مصالح مصرفی در اختیار مردم برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یابد.

وی با اشاره به این که استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورده است، بیان کرد: با توجه به مشکلات موجود در این زمینه باید وزیر اقتصاد جوابگو باشد و نسبت به وضعیت اقتصادی مردم و نیز وضعیت بازار سرمایه نیاز است تا هر چه سریع‌تر در این راستا ساماندهی‌های مربوطه انجام یابد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در راستای قیمت‌گذاری دستوری در بورس کالا نیز متأسفانه هیچ منفعت و سودی برای مردم وجود نداشته و رانت از جیب مالکان سهام عدالت و بازنشستگان به جیب دلالان و سودجویان توزیع شده است.

اسماعیلی تصریح کرد: برنامه وزارت صمت در دو سال گذشته نیز با تنظیم بازار فولاد نتیجه سود کلان برای دلالان بوده است که نیاز است با توجه به احراز بودن مسئله از جولان دلالان با همکاری دستگاه قضائی جلوگیری شود تا حق مردم بیشتر از این ضایع نشود.

وی با اشاره به این که حق مردم در حال حاضر در بورس پایمال شده است، اظهار کرد: به همین منظور با هدف ساماندهی بازار و تقویت سازمان بورس باید در احیای اعتماد مردم گام برداشته و ساماندهی این بازار را محقق کرده  و در راستای اصلاح مشکلات مورد نظر در این زمینه گام برداریم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up