• شناسه خبر : 45849
  • تاریخ انتشار : 23 دی 1399 - 02:58

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: با توزیع ۳ هزار و ۸۰۰ تن نهاده‌های دامی در بین عشایران قیمت آن کاهش و بازار تنظیم خواهد شد.

دام گوسفند

معرفت آذری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: توزیع نهاده‌های دامی در بین عشایر دامدار استان اردبیل از یکم دی ماه در حدود سه هزار و ۸۰۰ تن نهاده دامی محقق شده و به همین منظور اقدامات لازم در استان انجام یافته است.

وی با اشاره به این که با توزیع نهاده‌های دامی قیمت کاهش و بازار نهاده‌های دامی تنظیم می‌شود، گفت: درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه در راستای توسعه و گسترش شبکه‌های توزیع نهاده‌های دامی در استان اقدام کرده و به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل بیان کرد: در قالب توزیع نهاده‌های دامی ۲ هزار و ۳۰۰ تن کنسانتره و یک هزار و ۵۰۰ تن جو توزیع شده است که در مجموع در ۹ ماهه نخست امسال میزان توزیع نهاده‌های دامی به ۱۵ هزار و ۳۰۰ تن رسیده است.

آذری ادامه داد: ۴٫۵ درصد از جمعیت استان اردبیل را عشایران تشکیل می‌دهند که در ۱۱ شهرستان اردبیل مستقر هستند و با دارا بودن ۱٫۵ واحد دامی در حال فعالیت هستند که این موضوع در توسعه و گسترش بخش تولیدی استان بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: این قشر در تولیدات لبنیات، گوشت و نیز صنایع و تولیدات بومی نقش شایانی ایفا کرده‌اند که باید در راستای توسعه این فعالیت‌ها برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام یابد تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دست یابیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up