رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در حال حاضر بیشترین بستریان کرونایی مربوط به شهرستان اردبیل است و اردبیل و مشگین‌شهر، پارس‌آباد، نمین، سرعین، گرمی، خلخال در وضعیت زرد و بیله‌سوار، اصلاندوز، نیر و کوثر در وضعیت آبی هستند.

آزمایش ویروس کرونا

شهرام حبیب‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در وضعیت کنونی، عادی‌انگاری کرونا است که امیدواریم برخی از مردم بیش از این گرفتار این مشکل نشوند.

وی با اشاره به این که خوشبختانه ادامه روند نزولی شیوع کرونا در اردبیل را شاهد هستیم، بیان کرد: حتی در طی هفته گذشته روزهای بدون فوتی نیز داشتیم اما در حال حاضر مهم‌ترین هم و غم ما این است که به خاطر سهل‌انگاری‌ها بازگشت به وضعیت قبلی تکرار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در این روزها بسیاری از کادر درمان و پرستاران به خاطر سختی‌ها و مشقت‌های فراوان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند که امیدواریم مردم با همکاری همه‌جانبه در این زمینه در قطع زنجیره انتقال ویروس تمام تلاش خود را به‌کارگیرند.

حبیب‌زاده اظهار کرد: مقابله با این ویروس نیازمند همت و تلاش جدی است، به طوری که با هر گونه سهل‌انگاری بدون هیچ فوت وقتی جولان کرونا و به ویژه کرونای انگلیسی در جامعه فراگیر می‌شود که به همین دلیل نیاز است همگان همکاری‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیشترین بستریان کرونایی مربوط به شهرستان اردبیل است و طبق بررسی‌های انجام یافته شهرستان‌های اردبیل و مشگین‌شهر، پارس‌آباد، نمین، سرعین، گرمی، خلخال در وضعیت زرد و شهرستان‌های بیله‌سوار، اصلاندوز، نیر و کوثر در وضعیت آبی قرار دارد.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/45920