• شناسه خبر : 4607
  • تاریخ انتشار : 08 فروردین 1398 - 07:59

فرماندار شهرستان خلخال گفت: با توجه به تجربه گذشته از سیلاب در خلخال در چندین منطقه شهری در شهر خلخال امکان سیلاب قابل پیش‌بینی است.

به گزارش از شهرخوان، فریدون بابایی در اولین جلسه اداری شورای مدیریت بحران شهرستان خلخال با اشاره به وضعیت فعلی شهرستان خلخال و ادامه بارش‌ها و ورود سامانه جدید بارشی از روز‌های آینده در شهرستان خلخال اظهار کرد: مسیل‌ها و ورودی دهنه پل‌های ۱۸ رودخانه دائمی و فصلی شهرستان خلخال لایروبی و پاکسازی می‌شود.

وی با اشاره به تجربه گذشته از سیلاب در شهرستان خلخال گفت: در چندین منطقه شهری در شهر خلخال امکان سیلاب قابل پیش‌بینی است و انتظار می‌رود شهرداری خلخال در مسیر ورودی پل‌ها اقدامات لازم جهت لایروبی و تخلیه نخاله انجام دهد.

فرماندار شهرستان خلخال با اشاره به مسدود شدن بعضی از مسیر پل‌ها و جریان‌یابی سیلاب به سطح جاده در محور مواصلاتی افزود: اداره راهداری وحمل و نقل شهرستان خلخال نیز با جدیت کامل در مسیر‌های روستایی و شهری امکان حضور امن وایمن گردشگران به شهرستان خلخال را فراهم سازند.

بابایی از آماده باش بخشداران و دهیاران در مناطق روستایی وشهری خبر داد و بیان کرد: بخشداران و دهیاران در مناطق گردشگری توجه کنند اگر احساس خطر برای ساکنین منطقه وجود دارد سریعا با هماهنگی انجام شده با حکم دادستانی مناطق در معرض خطر سریعا از مردم خالی شود.

 

 

سیلاب

وی اضافه کرد: در روستا‌های تیل، کهل، مورستان، آقبلاغ و کلستان سفلی سوابق موجود نشان از جاری شدن سیلاب دارد و در این مناطق سعی شود با هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خلخال اطلاع‌رسانی سالم وسازنده برای مقابله با بحران در این روستا‌ها انجام گیرد.

فرماندار شهرستان خلخال با اشاره به اینکه در بعضی از مناطق شهری و روستایی پروژه‌های موجود راهسازی از عوامل تشدید کننده سیلاب است بر لزوم آمادگی و هماهنگی کامل اعضای مدیریت بحران تاکید کرد.

بابایی از دهیاران، بخشداران و مردم شهرستان خلخال خواست تا در روز‌های آینده که با هدف طبیعت‌گردی در مناطق گردشگری حضور خواهند یافت از استقرار در مسیل سیلاب خودداری نمایند.

وی افزود: در مسیر رودخانه‌های هروچایی منتهی به شهرستان کوثر، کلارچای، رودخانه قزل اوزن، رودخانه نمهیل و شاهرود چایی خطر سیلاب پیش‌بینی می‌شود که باید اعضای مدیریت بحران و دستگاه‌های خدمات‌رسان اقدامات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خطر را به مرحله اجرا بگذارند.

فرماندار خلخال از شهردار خلخال خواست تا با جدیت لازم مسیر ورودی پل‌ها و مسیل‌ها در شهرستان خلخال پاکسازی و از ورود سیلاب احتمالی به شهر خلخال جلوگیری و در تخلیه آب‌های سطحی ایجاد شده از سیلاب و بارش باران اقدامات لازم را انجام دهند.َدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up