• شناسه خبر : 46095
  • تاریخ انتشار : 27 دی 1399 - 01:00

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: در راستای تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی برگزاری تئاتر استان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در دستور کار است.

آمفی تئاتر

عبدالله بحرالعلومی اظهار داشت: در راستای تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی برگزاری تئاتر استان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در دستور کار است.

وی با اشاره به این که در بین کسب و کارهای حوزه هنری، بخش تئاتر بیشترین آسیب را از شیوع کرونا متحمل شده است، بیان کرد: باید در راستای حمایت از حوزه‌های هنری تمام سعی و تلاش خود را به‌کارگیریم تا بتوانیم خسارت‌های وارده را تا حد امکان برطرف کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: از زمان شیوع کرونا از سال گذشته هیچ اجرایی با حضور مخاطب به صحنه نرفته و جشنواره تئاتر استانی بدون تماشاگر برگزار شده است که تمامی این موارد نشان از وضعیت حوزه هنری در استان با توجه به شرایط کرونایی است.

بحرالعلومی ادامه داد: در حال حاضر با تلاش‌ها و همکاری‌های انجام یافته آثار خوبی تولید و آماده اجرا هستند که امیدواریم با ریشه‌کن شدن ویروس منحوس کرونا بتوانیم حضور مخاطبان را در اجراها شاهد باشیم و شاهد معنادهی واقعی به اجراهای تئاتر باشیم.

وی اظهار کرد: برگزاری تئاتر استانی در مجتمع فرهنگی فدک در نظر گرفته شده و با ۳۰ درصد ظرفیت سالن‌ها برگزار خواهد شد که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ضوابط ستاد مقابله با کرونا در این زمینه امری حائز اهمیت و اساسی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: ارتقای حس مسئولیت اجتماعی در کاهش کرونا بسیار نقش‌آفرین بود و توانست در سایه تعاملات همه‌جانبه در کاهش شیوع این بیماری نقش‌آفرینی کند.

بحرالعلومی اظهار کرد: تمامی زندگی و شرایط فردی و اجتماعی مردم تحت تأثیر کرونا در طول یک سال گذشته بوده و در این زمینه هم‌اکنون با پیشگیری‌های لازم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا حد قابل توجهی از شیوع بیماری جلوگیری شده است.

وی با اشاره به این که هشدارهای لازم برای ارتقای حس مسئولیت اجتماعی در حال انجام است، بیان کرد: اطلاع‌رسانی‌ها به صورت مناسب و قابل قبول در این زمینه انجام یافته و این امر خروجی‌های مثبتی را به دنبال داشته است که بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل گفت: در سایه تلاش‌های انجام یافته و ارتقای حس مسئولیت اجتماعی هشدارهای لازم به مردم داده شده که خوشبختانه نتایج و خروجی‌های مثبتی نیز به دنبال داشته و در این زمینه نیاز است حس مسئولیت اجتماعی را در بین مردم ارتقا دهیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up