• شناسه خبر : 46178
  • تاریخ انتشار : 28 دی 1399 - 10:53

هنگامی که ما در سنین نوجوانی و جوانی هستیم، کاهش وزن معمولاً به آسانی کاهش یک قاشق بستنی اضافی یا افزودن برخی از ورزش‌های گاه به گاه به برنامه‌های روزمره است.

پیاده روی

با این حال، با افزایش سن، میزان متابولیسم بدن ما به شدت کاهش می‌یابد و رژیم غذایی و برنامه ورزشی به سادگی قبل عمل نمی‌کنند. این موضوع برای زنان میانسال که اغلب با تغییرات هورمونی نیز دست و پنجه نرم می‌کنند کمی دشوار‌تر خواهد بود.

هنگامی که ما در سنین نوجوانی و جوانی هستیم، کاهش وزن معمولاً به آسانی کاهش یک قاشق بستنی اضافی یا افزودن برخی از ورزش‌های گاه به گاه به برنامه‌های روزمره است. با این حال، با افزایش سن، میزان متابولیسم بدن ما به شدت کاهش می‌یابد و رژیم غذایی و برنامه ورزشی به سادگی قبل عمل نمی‌کنند. این موضوع برای زنان میانسال که اغلب با تغییرات هورمونی نیز دست و پنجه نرم می‌کنند کمی دشوار‌تر خواهد بود.

این موضوعی بسیار مهم است که زنان با ورود به میانسالی برای کاهش وزن خود برنامه ریزی کنند تا از مشکلات مرتبط با سلامتی خود نیز تا حد امکان پیشگیری کنند در ادامه به معرفی برخی راهکار‌ها برای کاهش وزن زنان میانسال می‌پردازیم:

روزانه پیاده روی کنید

افزودن یک پیاده روی روزانه به برنامه روزمره به این معنی است که اولین قدم را برای رسیدن به وزن سالم برداشته اید. با تحرک می‌توانید کالری بیشتری بسوزانید و احتمال آسیب دیدگی استخوان‌ها ناشی از پوکی استخوان ‌ها را کاهش دهید. تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش منظم می‌تواند خطر پوکی استخوان را کاهش دهد و در نتیجه فشار کمتری به مفاصل وارد می‌کنید.

ورزش پیاده روی

فیبر بیشتری مصرف کنید

تغییرات هورمونی در میانسالی می‌تواند وزن و خطوط کمر ما را خراب کند، اما افزایش میزان فیبر در رژیم غذایی می‌تواند به شما کمک کند. یک مطالعه منتشر شده در Annals of Internal Medicine نشان می‌دهد که افزایش مصرف فیبر به شرکت کنندگان کمک کرد تا طی یک دوره ۸ هفته‌ای نه تنها وزن خود را کاهش دهند، بلکه با مشکلات گوارشی نیز خداحافظی کنند.

برنامه منظم داشته باشید

رعایت یک برنامه غذایی منظم می‌تواند عامل اصلی کاهش وزن بعد از میانسالی باشد. محققان دریافته اند که تغذیه سالم بر اساس برنامه غذایی وزن شما را بهنجار‌تر نگه داشته و تغییرات هورمونی دوران یائسگی را با عوارض کمتری همراه می‌کند.

میزان مصرف کلسیم خود را افزایش دهید

آیا می‌خواهید پتانسیل چربی سوزی خود را بعد از ۴۰ سال به حداکثر برسانید؟ با اطمینان از اینکه مقدار زیادی کلسیم در رژیم خود دریافت می‌کنید، شروع کنید. نتایج یک مطالعه در دانشگاه تنسی، ناکسویل نشان داد که زنان چاقی که کلسیم بیشتری مصرف کردند (از طریق سه وعده ماست) در طی یک دوره ۱۲ ماهه ۱۱ پوند چربی بدن از دست دادند. افزایش مصرف کلسیم می‌تواند به افزایش قدرت استخوان‌ها، کاهش خطر سقوط یا شکستگی کمک کند.

آب بیشتری بنوشید

وقتی نوبت به کاهش وزن می‌رسد، آنچه می‌نوشید به همان اندازه که می‌خورید مهم است. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۶ در ژورنال تغذیه و رژیم غذایی انسانی منتشر شد، نشان می‌دهد که افرادی با “هیدراتاسیون خوب” یا افزایش مصرف آب فقط با نوشیدن ۳ فنجان آب بیشتر در روز سالم‌تر خواهند بود.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up