• شناسه خبر : 46195
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1399 - 12:21

رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان گفت: بارانداز ریلی تنها راه خروج استان از بن بست است.

حسین پیرموذن

 

حسین پیرموذن در هشتاد و پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی اظهار داشت: بارانداز ریلی تنها راه خروج استان از بن بست است بنابراین لازم است که  همه مسئولین استانی و کشوری در تحقق این امر مهم یاری کنند.

وی افزود: من از جناب دکتر عاملی نماینده معزز ولی فقیه در استان و نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنم که در جهت رسیدن به این آرزوی بزرگ  (راه اندازی بارانداز ریلی) از بخش خصوصی و مسئولین استان حمایت ویژه به عمل بیاورند.

رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان بیان کرد: کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در هفته آینده، جلسات خود را بصورت مجازی و حضوری شروع خواهند کرد بنابراین ما نیز بعنوان نمایندگان بخش خصوصی تلاش خواهیم که مطالبات و قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود را در قالب پیشنهادات بخصوص در زمینه‌های تعرفه گمرکی، صدور خدمات فنی و مهندسی و سایر حوزه‌ها ارائه بدهیم.

حسین پیرموذن تصریح کرد: ما به عنوان اتاق مشترک ایران و آذربایجان، در مشارکت بازسازی قره‌باغ، یک وظیفه ملی داریم و یک وظیفه منطقه‌ای که انشالله تلاش خواهیم کرد که هر دو وظیفه را همزمان به پیش ببریم.

وی افزود: چه در سطح ملی و چه در سطح استان در حال جمع‌آوری طرح‌ها و پیشنهادهای شرکت‌های توانمند ایرانی و استانی هستیم که آنها را برای تصمیم‌گیری نهایی در اختیار کمیسیون اقتصادی ایران و آذربایجان قرار دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی، همچنین با اشاره به سایر اقدامات انجام شده گفت: خوشبختانه تفاهم‌نامه احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان در استان اردبیل آماده شده است که در جلسات آتی کمیسیون اقتصادی مشترک به تصویب خواهد رسید.

پیرموذن افزود: طی پیگیری‌های که استاندار محترم داشتند در حال اخذ مجوز و  بررسی راه‌های عملیاتی کردن فروش مجازی کالا در مرز بیله‌سوار و ایجاد نمایشگاه دائمی محصولات ایرانی در باکو هستیم.

وی در رابطه با آخرین وضعیت صنعت گردشگری در استان در دوران کرونا بیان کرد: درست است که استاندار و مدیران استانی تمام تلاش خود را بکار بسته‌اند که حداقل قسمتی از آلام عزیزانی که در این حوزه فعالیت دارند جبران کنند، اما آسیب و خسارت چنان سنگین است که نیازمند کمک‌ها و حمایت‌های اساسی در سطح ملی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up