• شناسه خبر : 46205
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1399 - 01:24

دادستان مرکز استان اردبیل گفت: آماده هرگونه مساعدت قضایی جهت تسهیل در امور مربوط به مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های آستارا در مرز آذربایجان هستیم.

آتش سوزی مرتع

 

عبدالله طباطبایی در بازدید از محل آتش سوزی جنگل‌های آستارا در مرز ایران و آذربایجان اظهار داشت: آماده هرگونه مساعدت قضایی جهت تسهیل در امور مربوط به مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های آستارا در مرز آذربایجان هستیم.

وی افزود:  این آتش سوزی در بخشی از جنگل‌های جمهوری آذربایجان در حاشیه مرز با کشور عزیز ما قرار دارد که متأسفانه بخش‌هایی از جنگل‌های کشور جمهوری آذربایجان با اعلام اداره کل منابع طبیعی استان اردبیل، حدود ۴۰۰ هکتار دچار حریق شده است و البته بخشی حدود ۴ هکتار از جنگل‌ها جمهوری اسلامی ایران نیز به صورت برگ و خار دچار حریق شده است.

دادستان مرکز استان اردبیل بیان کرد: به محض اطلاع، ادارات کل منابع طبیعی استان اردبیل و گیلان در محل حاضر شده و اقدام به اطفاء حریق نموده‌اند و با اعلام کارشناسان این ادارات، خوشبختانه آسیب وارد شده به درختان سمت جمهوری اسلامی ایران، بسیار جزئی است ولی متأسفانه آتش سوزی در کشور جمهوری آذربایجان همچنان ادامه دارد.

دستگاه قضایی و دادسرای استان اردبیل با هماهنگی دادستان گیلان و آستارا در محل حاضر شده و پس از بازدید میدانی، دستورات مقتضی را صادر کرده‌اند و با هماهنگی از سوی معاونت امور امنیتی دادستان کل کشور، مراتب به تهران منعکس شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up