• شناسه خبر : 46211
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1399 - 01:07

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل نسبت به وزش باد شدید در استان اردبیل هشدار داد و گفت: تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی اتخاذ شود.

تندباد

 

سیاوش محمدی اظهار داشت: براساس نقشه‌های هواشناسی و پیرو تا روز شنبه جو استان همراه با وزش باد تند تا شدید خواهد بود که توصیه می‌شود  انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی اتخاذ شود.

وی افزود: براساس نقشه‌های هواشناسی، طی امروز ضمن تداوم پایداری شرایط جوی، در مناطق شمالی و نوار شرقی استان آسمان ابری و در سایر مناطق آسمانی غالباً صاف همراه با وزش باد گرمیج خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: از عصر امروز پنجشنبه با عبور سامانه ناپایدار جوی و زودگذر از منطقه، ضمن شروع مجدد روند کاهشی دمای هوا، در مناطقی از استان بارش رگباری و پراکنده باران و برف در ارتفاعات توام با کولاک برف نیز احتمال می‌رود.

محمدی تصریح کرد: سرعت وزش باد تا ۸۲ کیلومتربرساعت بویژه در مناطق مرکزی و شهرستان گرمی انتظار می رود و در برخی مناطق از فردا افزایش ابر، رگبار موقتی باران و کاهش نسبی دمای هوا نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: به هموطنان توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب کنند و در هنگام عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره احتیاط کنند، پرواز هواپیماهای سبک و گلایدر را لغو کنند و اقدامات لازم برای محافظت از تأسیسات کشاورزی را انجام دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up