• شناسه خبر : 46215
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1399 - 09:39

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از بازرسی و آزمون دوره ای ۳۱۸ باسکول وسایل نقلیه چرخ دار جاده ای استان در ۹ماهه نخست سالجاری خبر داد.

 

هاشم علایی با اشاره به اینکه طبق ضوابط قانونی همه وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی در مرحله تولید و کاربرد در مراکز توزین تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارند، افزود: کلیه وسایل توزین باید در فواصل زمانی معین به صورت دوره‌ای توسط شرکت های تائید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد بازرسی و آزمون قرار گیرند.

وی گفت: در راستای اجرای تکالیف ذاتی و قانونی این اداره کل، توسط آزمایشگاه همکار تأیید صلاحیت شده مجری آزمون دوره‌ای، تعداد ۳۱۸ باسکول‌ وسایل نقلیه چرخدار جاده‌ای بر اساس استاندارد ملی ۱۰۲۷۴ در طول ۹ ماهه سال۹۹ مورد آزمون قرار گرفته است که از این تعداد، ۳۰۶ باسکول قبول و ۱۲باسکول نیز مردود اعلام شده است.
علایی یادآور شد در همین مدت ۱۵ مورد عدم همکاری در آزمون باسکول های وسایل چرخدار جاده ای را نیز شاهد بوده ایم.

مدیر کل استاندارد استان در ادامه افزود: به صاحبان باسکول‌هایی که نتایج آزمون آنها مردود شده است، فرصت داده میشود تا در مهلت مقرر نسبت به تعمیر و تنظیم باسکول توسط تعمیرکار مجاز اقدام کرده و پس از آزمون مجدد و در صورتی که نتایج آزمون آن‌ها مورد قبول واقع شود؛ مورد بهره برداری قرار بگیرند.

دبیر شورای استاندارد استان افزود: وجود گواهی آزمون صحت عملکرد و تاییدیه استاندارد در محل کار باسکول‌ها الزامی است.
مدیرکل استاندارد اردبیل تاکیدکرد: شهروندان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده وسایل توزین فاقد برچسب و یا تردید در صحت عملکرد آن‌ها، از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ کارشناسان استاندارد را مطلع نمایند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up