• شناسه خبر : 46218
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1399 - 11:38

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه دستگاه‌ های اردبیل در حوزه شهری و فرهنگی باید تدارکاتی را از پیش برای فضاسازی در ایام فاطمیه در نظر می‌ گرفتند، اما متاسفانه این مهم انجام نشد و این مسئله نیاز به بررسی دارد.

هیئت عزاداری محرم

 

سید عبدالله طباطبایی اظهار داشت: اردبیل به عنوان پایتخت حسینیت باید الگوی دیگر شهرهای کشور در رابطه با برگزاری آئین ‌ها و مراسم ‌های مذهبی باشد،‌ همانطور که در سال ‌های گذشته هم بدین منوال بوده اما در این راستا متاسفانه در ایام فاطمیه امسال شاهد کم ‌کاری برخی متولیان و دستگاه ‌های شهری و فرهنگی در فضاسازی و فضا آرایی شهری بودیم که این موضوع باید علت ‌شناسی و بررسی شود.

وی با اشاره به اهمیت وظیفه بخش ‌های فرهنگی در دستگاه ‌های مختلف در سطح استان گفت: ما در تمامی ادارات همچون استانداری، شهرداری، فرمانداری و سایر ارگان ‌ها بخش ‌های فرهنگی داریم که باید به چنین موضوعاتی عنایت کامل داشته باشند و با برنامه ‌ریزی دقیق پیش از زمانبندی نسبت به فضاسازی شهری و آماده ‌سازی معابر در چارچوب وظایف خود اقدام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل تصریح کرد: به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برنامه ‌های مذهبی در آستان مقدس امامزاده سید صدرالدین اردبیل با رعایت کامل پروتکل‌ های بهداشتی برگزار شد که از بانیان و زحمت ‌کشان این آستان نهایت قدردانی را داریم.

به گفته طباطبایی در مناسبت ‌های ویژه مذهبی فضاسازی و آماده ‌سازی معابر شهری اهمیت بالایی داشته و در این راستا می ‌بایست نهادهای مربوطه نهایت اهتمام را نسبت به این موضوع داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up