• شناسه خبر : 46236
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1399 - 05:17

نگرانی مسئولان از اوج‌گیری کرونا در اردبیل یکی از دغدغه‌های مهم این روزهای استان ما است که به صدادرآمدن آژیر خطر کرونا با ادامه سهل‌انگاری‌ها و عادی‌پنداری‌ها دور از انتظار نیست.

پی سی آر کرونا

این روزها علی‌رغم این که استان اردبیل در وضعیت آبی و زرد به سر می‌رسد، اما طبق گفته مسئولان و متخصصان پزشکی افزایش ابتلا و فوتی‌ها در استان اردبیل ادامه دارد؛ به طوری که مسئولان در حال حاضر از شرایط کنونی نگران هستند و ادامه این شرایط را بازگشت به شرایط بحرانی عنوان می‌کنند.

از طرفی سهل‌انگاری‌ها و عادی‌پنداری‌ها نیز سبب شده تا مشکلات فراوانی در این زمینه به وجود آید و بر شدّت این نگرانی‌ها بیفزاید، چرا که این موضوع یکی از عوامل مهم افزایش ابتلا به کرونا تلقی می‌شود که سبب بروز و ایجاد مشکلات فراوانی شده است.

در این باره  مسعود امامی‌یگانه فرماندار اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر مسئولان از اوج‌گیری کرونا در اردبیل به شدّت نگران هستند که به همین منظور با ادامه این شرایط و سهل‌انگاری‌ها زنگ خطر شیوع مجدد کرونا در استان به صدا درخواهد آمد.

وی با اشاره به این که رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نیز جلوگیری از ساده‌انگاری مسئله یک اولویت اساسی و مهم است، بیان کرد: انتظار می‌رود با نظارت دستگاه‌های متولی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دستورالعمل‌ها و نکات بهداشتی در اماکن پرتجمع و فروشگاه‌ها نصب و اطلاع‌رسانی شود تا از شیوع مجدد بیماری جلوگیری به عمل آید.

فرماندار اردبیل ادامه داد: برنامه‌ریزی در راستای فرهنگ‌سازی و توصیه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید به عنوان یک اولویت اساسی مبنای کار قرار گیرد و در این زمینه در صورتی که سهل‌انگاری و بی‌توجهی ادامه داشته باشد بدون شک با مشکلات اساسی مواجه خواهیم شد.

امامی‌یگانه اظهار کرد: ارائه برگه‌های آموزشی در رزمایش مقابله با کرونا نیز از موارد دیگری است که در چند روز اخیر در مناطق مختلف شهر محقق شد و مهم‌ترین انتظار ما از هم‌استانی‌ها جلوگیری از تردد در مناطق پرتجمع شهر است تا بتوانیم زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم.

وی بیان کرد: علی‌رغم این که دستگاه‌های نظارتی تا حدودی می‌توانند رفتارها و رعایت دستورالعمل‌ها را کنترل کنند اما در شرایط کلی وظیفه اصلی بر عهده تک تک افراد جامعه است تا بتوانیم از خطر شیوع کرونا جلوگیری کنیم و انتظار داریم بازاریان و اصناف استان اردبیل و نیز رانندگان تاکسی از ورود افراد بدون ماسک جلوگیری کنند تا مردم رعایت دستورالعمل‌ها را مورد توجه قرار دهند.

امامی‌یگانه ادامه داد: در حال حاضر کسب و کارهای بسیاری به خاطر کرونا متحمل خسارت‌های قابل توجهی شده و مشکلات اساسی مالی دارند که به همین منظور از هم‌استانی‌ها انتظار داریم برای درک اهمیت مسئله همکاری‌های لازم را داشته باشند و نیز با رعایت ضوابط بهداشتی و نیز اصولی در کاهش شیوع کرونا همکاری کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up