• شناسه خبر : 46238
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1399 - 05:26

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در ادامه با اظهار نگرانی از وضعیت کنونی استان اظهار کرد: امیدواریم همکاری همه‌جانبه مردم در کنترل بیماری و مهار آن مورد توجه واقع شود، چرا که هم‌اکنون تجمعات و حضور پرترافیک در فروشگاه‌ها و مراکز عمومی نشان از عادی‌انگاری مردم است.

تب سنج کرونا

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در ادامه با اظهار نگرانی از وضعیت کنونی استان اظهار کرد: امیدواریم همکاری همه‌جانبه مردم در کنترل بیماری و مهار آن مورد توجه واقع شود، چرا که هم‌اکنون تجمعات و حضور پرترافیک در فروشگاه‌ها و مراکز عمومی نشان از عادی‌انگاری مردم است.

وی بیان کرد: در صورتی که مردم به مسائل بهداشتی و نکات توصیه شده اهتمام نورزند شرایط بسیار حادی در پیش رو خواهد بود که به همین منظور انتظار می‌رود در این زمینه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود شرایط مناسبی را در استان ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: درک تلاش و رنج کادر درمانی نیز در این برهه زمانی بسیار حائز اهمیت است و با توجه به این که هم‌اکنون آن‌ها از شرایط کار بسیار سخت و درمانده شده‌اند بنابراین نیاز است در راستای کنترل وضعیت موجود تمامی شرایط را در نظر بگیریم.

حبیب‌زاده تصریح کرد: در حالی که رسیدن به وضعیت آبی و زرد در استان نشانه خوبی است اما همچنان این وضعیت ناپایدار و نسبی است و نیاز است با همکاری مردم در کاهش شیوع کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس تمام سعی و تلاش خود را به‌کارگیریم.

طبق گفته مسئولان و دستگاه‌های مربوطه مهار و کنترل کرونا بستگی به همکاری مردم دارد و در صورتی که مردم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام نورزند علاوه بر آغاز محدودیت‌های کرونایی و ضربه اقتصادی به خود و استان با مشکلات عدیده دیگری هم روبه‌رو می‌شوند و آمار فوتی‌ها و ابتلا نیز با شروع پیک چهارم به اوج خود می‌رسد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up