• شناسه خبر : 46325
  • تاریخ انتشار : 30 دی 1399 - 04:44

مدیرکل آموزش پرورش استان اردبیل گفت: تاکنون ۱۲ هزار نو آموز اردبیلی در مراکز پیش ‌دبستانی ثبت نام کرده ‌اند.

دانش آموز مدرسه

 

احمد ناصری اظهار داشت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد پیش ‌دبستانی ‌های استان را نو آموزان تشکیل می ‌دهند تاکنون ۱۲ هزار نفر نو آموز اردبیلی در مراکز پیش دبستانی ثبت نام کرده ‌اند.

وی با اشاره به آغاز طرح ملی پوشش آموزش مجازی نو آموزان دوره پیش ‌دبستانی در مدارس ابتدایی نواحی و مناطق ۱۹ گانه استان افزود: در این طرح آموزش‌ های لازم برای دو گروه سنی ۵ و ۶ سال از طریق محتوا‌ های آموزشی تولید شده توسط مربیان آموزشی در شبکه شاد بارگذاری شده و مورد استفاده نو آموزان قرار می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: اولیای نو موزان با حضور در نزدیک ‌ترین مدرسه ابتدایی محل سکونت با تحویل مدارک لازم نسبت به ثبت‌نام نو آموزان اقدام کنند.

ناصری با بیان این که بچه ‌ها در این شرایط نباید بدون برنامه باشند و لازم است برای ورود به مدرسه آمادگی‌ هایی را کسب کنند، گفت: این طرح با ارائه گواهی نامه ‌های معتبر پایان دوره پیش دبستانی برای نو آموزان همراه است که آن‌ ها را برای ثبت ‌نام در پایه اول ابتدایی آماده می ‌کند.

وی خواستار استفاده از تمام ظرفیت ‌ها در راستای شناسایی و جذب حداکثری نو آموزان پیش ‌دبستانی بازمانده از ثبت ‌نام در مراکز پیش ‌دبستانی و نیز مشارکت فعال مدیران مدارس ابتدایی در شناسایی و ثبت نام این نو آموزان شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up