• شناسه خبر : 46375
  • تاریخ انتشار : 30 دی 1399 - 06:04

مسؤول واحد شناسایی فراهم‌آوری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: نهمین اهدای عضو سال‌جاری استان اردبیل که مادری ۲۳ ساله بود، صبح امروز به تهران اعزام شد.

 

معصومه نجفی زارعاهدای عضو اظهار کرد: صبح امروز نهمین بیمار اهدای عضو استان اردبیل که مرگ مغزی شده بود جهت برداشت و اهدای عضو به تهران اعزام شد.

وی افزود‌: «سمانه کوهی هیر» ۲۳ ساله ساکن روستای خیارک و دارای ۲ کودک خردسال بود که روز جمعه ۲۶ دی‌ماه به دلیل تصادف با خودرو، دچار خون‌ریزی مغزی شده و به بیمارستان فاطمی اردبیل انتقال و در بخش ویژه و تحت مراقبت مخصوص تحت نظر و درمان بود قرار گرفت.

مسؤول واحد شناسایی فراهم‌آوری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: متاسفانه یک روز بعد، وضعیت بیمار بسیار وخیم شده و در روز بعد نیز اندک علائم حیاتی هم از دست رفت و مرگ مغزی اتفاق افتاد.

نجفی زارع بیان داشت: با بررسی پزشکان متخصص بیمارستان فاطمی، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و پزشکی قانونی اردبیل، مرگ مغزی بیمار تایید و طبق شرایط موجود بیماری کووید-۱۹ از بیمار تست PCR گرفته شد که خوشبختانه منفی بود.

وی ادامه داد: خانواده محترم و فداکار بیمار، پس اطلاع از مرگ مغزی عزیز خود، به شکل داوطلبانه رضایت خود برای اهدای عضو را اعلام کردند که جا دارد از تصمیم ایثارگرانه این خانواده فهیم نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشیم که با این تصمیم مهم خود، جان چندین بیمار را از مرگ حتمی نجات دادند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up