• شناسه خبر : 46384
  • تاریخ انتشار : 30 دی 1399 - 06:49

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل حمایت از کالاهای تولید داخل را در کاهش زمینه قاچاق با اهمیت دانست و خواستار تبیین نقش مردم و دستگاه‌های اجرایی در این راستا شد.

قاچاق کالا

شهریار شیری آراسته روز سه‌شنبه در جلسه حمایت از کالای ایرانی تشریح کرد: باید با فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت مردم ، دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی زمینه حمایت از کالای داخلی در بین مردم تقویت شود.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت کشور در خصوص تحریم‌ها و وجود همسایگان مختلف، امکان بروز مشکلات اقتصادی از جمله قاچاق وجود دارد و در این خصوص لازم است ساماندهی اقتصادی در کشور به نحو شایسته انجام شود.

شیری آراسته مدیریت گردش کالا در داخل کشور را ضروری دانست و افزود: باید با مدیریت این امر از بروز زمینه‌هایی که احتمال قاچاق و سودجویی‌های اقتصادی را فراهم می‌کند، پرهیز شود.

وی حمایت از کالای ایرانی برای روتق اقتصاد داخلی را از سوی مردم و ارگان‌های دولتی ضروری دانست و بر مشارکت دستگاه‌های اجرایی در زمینه‌های مختلف در راستای حمایت از کالای ایرانی تاکید کرد.

مدیر واحد پژوهش صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز در این جلسه فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف کالاهای داخلی را از جمله ضرورت‌های اقدام رسانه‌ها دانست.

محمدباقر سپهری افزود: صدا و سیمای اردبیل آمادگی اجرای برنامه‌های مختلف در بخش‌های اجتماعی ، فرهنگی و رادیو در زمینه حمایت از کالای ایرانی دارد و از تولیدات و پیشنهادات در این خصوص استقبال می‌کند.

وی با اشاره به نقش مردم نهادها در راستای فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی، خواستار تقویت ارتباط نهادهای مردمی با صدا و سیما برای اطلاع‌رسانی و معرفی کالاهای تولید داخل شد.

در این جلسه اعضای تشکل مردم‌نهاد حوزه حمایت از تولید داخلی معرفی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی با اعضای این نهاد در راستای ترویج کالای ایرانی را مورد تاکید قراردادند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up