• شناسه خبر : 46416
  • تاریخ انتشار : 30 دی 1399 - 10:25

فرقی ندارد که یک مرد ۲۵ ساله باشید یا ۴۵ ساله، در هر شرایطی داشتن یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی برای سالم ماندن، لاغری و حفظ قدرت مهم است.

این بسیار مهم است که مردان خوراکی‌های مناسب برای سلامت خود را مصرف کنند. طبق اطلاعاات انجمن قلب آمریکا (AHA)، مردانی که از وعده غذایی صبحگاهی صرف نظر می‌کنند، در مقایسه با مردانی که این کار را نمی‌کنند، ۲۷ ٪ بیشتر در معرض حمله قلبی یا مرگ بر اثر بیماری قلبی قرار دارند.

برخی خوراکی‌ها می‌توانند در حفظ سلامت مردان نقشی پررنگ ایفا کنند، این خوراکی‌ها می‌توانند شامل میوه‌ها و سبزیجات یا انواع گوشت باشد، شاید تصور کنید توجه به غذا چندان مهم نیست، اما اگر بدانید با مصرف برخی خوراکی‌ها می‌توانید از انواع سرطان یا بیماری‌های خطرناک مردانه پیشگیری کنید چطور؟

سیر

یک مطالعه در ژورنال تحقیقات سرطان ژاپن نشان داد که مصرف مکرر سیر می‌تواند مردان را از سرطان مری و سرطان معده محافظت کند.

سیر

گیلاس

طبق مطالعه‌ای که در مجله علوم دارویی ایالات متحده منتشر شده است، گیلاس می‌تواند خطر سرطان و همچنین سایر بیماری‌های مزمن را به حداقل برساند. آن‌ها همچنین غنی از آنتوسیانین، مواد شیمیایی گیاهی پاک کننده عروق هستند، این نه تنها به شما در حفظ سلامتی کمک می‌کند، بلکه بر جریان خون نیز تأثیر مستقیم دارد.

کلم

کلم مملو از ترکیبات ضد سرطان ایندول و ایزوتیوسیانات‌ها است. با افزودن کلم به سالاد‌ها سلامتی خود را افزایش دهید و از سرطان پیشگیری کنید

نخود سبز

یک مطالعه در Pharmacognosy Review نشان می‌دهد که نخود سبز به علت دارا بودن آپیژنین، هیدروکسی بنزوئیک، هیدروکسی سینامیک، لوتئولین و کوئرستین می‌تواند به مبارزه با سرطان کمک کند.

هندوانه

هندوانه شامل لیکوپن است که از مردان در برابر سرطان پروستات محافظت می‌کند و همین ویژگی است که هندوانه را به یک غذای فوق العاده تبدیل می‌کند که مردان باید تا آنجا که می‌توانند در رژیم‌های غذایی معمول خود قرار دهند، افزون بر این ها، هندوانه یکی از غنی‌ترین منابع طبیعی ال سیترولین است، یک اسید آمینه که می‌تواند به مضکلات سلامت چنسی مردان نیز کمک کند.

انتخابدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up