• شناسه خبر : 46520
  • تاریخ انتشار : 02 بهمن 1399 - 03:35

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: سهم شهرداری اردبیل در پروژه پارکینگ درخشان باید مشخص و معلوم شود و ابهامات در این زمینه از بین برود.

حسین افسانه

به گزارش شهرخوان، حسین افسانه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: این قرارداد مشارکتی نیست بلکه قرارداد پیمانی است به طوری که از اول احداث پروژه قرار بود سهم سرمایه‌گذار و شهرداری مشخص شود و ابهامات از بین برود.

وی با بیان اینکه فاز اول پروژه شامل پارکینگ سال‌هاست تکمیل شده و سازنده بنا از آن بهره‌برداری می‌کند، خاطرنشان کرد: به دنبال آزادسازی مغازه‌های اطراف پارکینگ توسط سازنده این بنا مقرر شد تا سهم او از ۲۷۹ مترمربع بخش تجاری مشخص شود که به دلیل افزایش قیمت سازنده بنا مدعی است تا به ازای هر مترمربع یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هزینه دریافت کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل افزود: در کنار همه فراز و نشیب‌ها در اجرای این پروژه در ۶ سال اخیر هنوز به شکل اعداد و ارقام مشخص و شفاف نیست که سهم شهرداری و مشارکت کننده چگونه است و این پروژه چگونه می‌خواهد به بهره‌برداری برسد.

افسانه بیان کرد: ضرورت دارد سهم شهرداری از تملک واحدهای تجاری، انباری و نحوه بهره‌برداری از پارکینگ و تالار مشخص شود تا همه مردم نیز در جریان روند احداث و بهره‌برداری از این پروژه قرار گیرند.

وی با انتقاد از افرادی که به ناحق اعضای شورا را متهم به عدم حمایت از سرمایه‌گذار و فراری دادن آنها می‌کنند، تصریح کرد: خود بنده بارها اعلام کردم که با هرگونه سرمایه‌گذاری در استان اما با شرایط مالی و اجرایی شفاف موافق هستم و کسی نیز مخالف سرمایه‌گذاری در شهر اردبیل نیست.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: وظیفه ما در شورا نظارت بر کارهای عمرانی و اجرایی است و به دور از تهمت‌زنی و افترازنی باید نحوه قراردادها مشخص و معلوم شود.

حسین افسانه ضرورت تکمیل پروژه مهم و حساس کنترل ترافیک را یادآور شد و بیان کرد: ضرورت دارد تا این پروژه که ردیف اعتباری مشخص دارد به سرعت اجرایی و شکل عملیاتی به خود بگیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up