• شناسه خبر : 46523
  • تاریخ انتشار : 02 بهمن 1399 - 03:03

رحیم آقازاده گفت: اعضای شورای شهر هیچ مسائل پشت پرده‌ای با سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان پروژه‌ها ندارند بلکه از سر دلسوزی و در تشویق و حمایت از سرمایه‌گذار سعی می‌کنیم کار آنها را مورد توجه و حمایت قرار داده و به نوعی اسباب دلگرمی آنها را فراهم کنیم.

رحیم آقازاده

به گزارش شهرخوان، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اردبیل گفت: پارکینگ درخشان که از ضرورت‌ها و نیاز شهری است به عنوان یک پروژه مهم آبروی شهر اردبیل محسوب می‌شود.

رحیم آقازاده در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: این پروژه براساس قرارداد منعقده بین شهرداری و سرمایه‌گذار اجرایی شده و حتی سرمایه‌گذار از منابع خود برای انجام تعهدات شهرداری در تکمیل این پروژه استفاده کرده و نسبت به آزادسازی مغازه‌ها در اطراف این پروژه اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذار به تمام تعهدات خود به موقع و براساس قرارداد عمل کرده و در این شش سال ضرر و زیانی را متحمل شده که ضروری است بخشی از آن را شهرداری تأمین کند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اردبیل گفت: ما باید به چنین سرمایه‌گذاری که کار بلد و فنی است، در به سرانجام رساندن پروژه‌های مشارکتی کمک کرده و حمایت‌های لازم را انجام دهیم.

آقازاده در ادامه افزود: اعضای شورای شهر هیچ مسائل پشت پرده‌ای با سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان پروژه‌ها ندارند بلکه از سر دلسوزی و در تشویق و حمایت از سرمایه‌گذار سعی می‌کنیم کار آنها را مورد توجه و حمایت قرار داده و به نوعی اسباب دلگرمی آنها را فراهم کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: قرارداد پیمانکار و سرمایه‌گذار با شهرداری مشخص و شفاف است و اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند تا با توجه به سنگینی هزینه سرمایه‌گذار و بالا رفتن قیمت‌ها به ازای هر متر مربع ۵۰۰ هزار تومان منابع بیشتری را به سرمایه‌گذار پرداخت کنند.

آقازاده به موضوع انتخاب شهروند نمونه اشاره کرد و ادامه داد: این حرکت فرهنگی و اجتماعی خوبی است که استارت آن را شورا زده و قطعا با تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی در عمل نیز به شکل مطلوب انجام می‌شود.

وی ضرورت حمایت از شهروندان پایبند به حق و حقوق شهروندی و اخلاق‌مدار را یادآور شد و اضافه کرد: به دور از هرگونه رابطه باید طبق ضابطه شهروند نمونه همه‌ ساله انتخاب و شاخص‌ها و الگوهای آن نیز تعریف شود.

آقازاده بیان کرد: ما حق نداریم در انتخاب شهروند نمونه برخی ویژگی‌ها و امتیاز را به افراد خاص بدهیم بلکه براساس اساسنامه انتخاب شهروند نمونه به درستی انجام خواهد شد.

وی با انتقاد از برخی مصوبات شورای نامگذاری اظهار کرد: در شأن نبی مکرم اسلام به عنوان خاتم انبیا نیست که ما خیابان و کوچه‌ای را به اسم او بگذاریم که در الفاظ مورد بی‌حرمتی‌ها قرار گیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اردبیل تصریح کرد: بهتر است اسم متبرک نبی مکرم اسلام در قلب‌ها و باورهای دینی جاری و ساری باشد و بهتر است عناوین دیگری را برای معابر، کوچه‌ها و شهرها برگزیده و انتخاب کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up