رئیس پلیس راه استان اردبیل با اشاره به بارش برف و تغییر شرایط جوی در اکثر نقاط استان اردبیل گفت: تردد در تمامی محورهای مواصلاتی استان اردبیل جریان دارد.

برف زمستان

سید محمد صفوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بارش برف راه‌ های مو اصلاتی استان اردبیل را سفید پوش کرد و در حال حاضر سطح تمام محور‌ ها برفی و لغزنده است اما با تلاش راهداران هم اکنون تمامی جاده‌ ها و محورهای مو اصلاتی استان اردبیل باز و تردد در جریان است ولی به همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی به ‌ویژه زنجیر چرخ ضروری است.

وی با بیان اینکه تردد از جاده‌ های کوهستانی و گردنه‌ها فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است، گفت: با توجه به لغزنده بودن محور ‌های مو اصلاتی، رانندگان با احتیاط و سرعت مطمئنه حرکت کرده و پایبند به اصول رانندگی ایمن باشند و با همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیر چرخ از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف پاکن خودرو اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل بیان کرد: اکیپ ‌های راهداری در مناطق کوهستانی استان با تمامی نفرات و تجهیزات و ماشین ‌آلات حضور دارند و به مردم خدمات ‌رسانی می ‌کنند. با این حال از مردم می‌ خواهیم از تردد ها و سفرهای غیرضروری از محورهای کوهستانی خودداری کنند.

صفوی تصریح کرد: جلوگیری از سفرهای غیر ضروری اولویت اساسی است و انتظار ما از رانندگان این است که به این مسئله توجه ویژه ‌ای داشته باشند تا بتوانیم در راستای تأمین سلامتی رانندگان و تردد کنندگان به تمامی اهداف خود دست یابیم.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/46530