• شناسه خبر : 46614
  • تاریخ انتشار : 04 بهمن 1399 - 01:58

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به ثبت یک روز بدون فوتی کرونایی در اردبیل گفت: به دنبال رسیدن به یک وضعیت پایدار هستیم که نیازمند همکاری و مشارکت همه‌جانبه مردم است.

پی سی آر کرونا

شهرام حبیب‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: وضعیت کرونایی در استان اردبیل طبق روال هفته گذشته ادامه دارد و جز تبدیل وضعیت شهرستان سرعین به شرایط آبی، شهرستان‌های خلخال و پارس‌آباد همچنان زرد هستند.

وی با اشاره به ثبت یک روز بدون فوتی کرونایی در اردبیل گفت: به دنبال رسیدن به یک وضعیت پایدار هستیم که نیازمند همکاری و مشارکت همه‌جانبه مردم است که این موضوع با رعایت نکات بهداشتی و ضوابط ستاد مقابله با کرونا حتمی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر بیشترین آمار بستری‌های استان اردبیل مربوط به شهرستان اردبیل است که این موضوع نشان از لزوم توجه به موارد بهداشتی در این شهرستان و کاهش دورهمی‌ها و تجمعات است.

حبیب‌زاده تصریح کرد: نگران وضعیت کاملاً شکننده کرونایی در استان اردبیل هستیم و انتظار داریم مردم با دقّت بیشتری نسبت به کاهش رفت‌وآمدها و تجمّعات اهتمام داشته باشند و از محافل عمومی به دور باشند چرا که دلیل اصلی ادامه فوتی‌ها و ابتلاها مربوط به همین موضوع است.

وی اظهار کرد: انتظار ما از شهروندان این است که شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون را مورد توجه قرار دهند و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز استفاده دائم از ماسک در زنجیره انتقال این ویروس حرکت نکنند که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up