• شناسه خبر : 46707
  • تاریخ انتشار : 05 بهمن 1399 - 01:26

طی تحلیل و بررسی‌های به عمل آمده و در مقایسه با هفته گذشته، استان اردبیل در روندی نسبتاً پایدار پیش می‌رود امّا نسبت به هفته گذشته هم تعداد بهبود یافتگان و هم تعداد بستری‌ها تا حدودی افزایش یافته است.

آزمایش ویروس کرونا

در تحلیل و بررسی‌های به عمل آمده و در مقایسه با هفته گذشته، استان اردبیل در روندی نسبتاً پایدار پیش می‌رود امّا نسبت به هفته گذشته هم تعداد بهبود یافتگان و هم تعداد بستری‌ها تا حدودی افزایش یافته است؛ در طول این هفته وضعیت کرونایی شهرستان‌ها نیز به همین منوال باقی مانده و فقط شهرستان سرعین از وضعیت زرد خارج شده و وارد وضعیت آبی شده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند که بیشترین بستری مربوط به شهرستان اردبیل است؛ مجموع بیماران بستری شده به رقم ۱۶۴ نفر رسیده و هم اکنون ۶۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر متخصصان قرار دارد و ۳۱ بیمار نیز پس از بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شده‌اند، متأسفانه طی همین مدت ۲ بیمار به دلیل وخامت بیماری جان خود را از دست داد‌ه‌اند و تاکنون از ابتدای شیوع این بیماری در استان اردبیل یک هزار و ۳۴۲ نفر فوت شده‌اند.

در طول هفته گذشته یک روز بدون فوتی کرونایی در استان ثبت شده و مابقی آمار فوتی‌ها یک رقمی بوده است که طبق اذعان مسئولان و دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر عادی‌انگاری یکی از معضلات کنونی در استان تلقی می‌شود که به عنوان یک سونامی بزرگ در حال وقوع است.

انتظار مسئولان همچنان دوری از دورهمی‌ها و تجمّعات و نیز استفاده از ماسک و شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون برای قطع زنجیره انتقال کووید – ۱۹ است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up