• شناسه خبر : 46812
  • تاریخ انتشار : 06 بهمن 1399 - 10:51

فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف انبارهای احتکار کالاهای اساسی در این استان به ارزش ۱۴میلیارد ریال خبر داد.

قاچاق کالا

سردار هوشنگ حسینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و مقابله با پدیده شوم احتکار، مأموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی اردبیل گزارش هایی مبنی بر احتکار کالای اساسی در انباری در شهر اردبیل دریافت کردند.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی اردبیل پس از دریافت گزارش ‌هایی مبنی بر احتکار کالاهای اساسی و مصرفی در یک انبار در بازار خشکبار اردبیل، تحقیقات و بررسی ‌های لازم را آغاز کردند و پس از اطمینان از صحت گزارش ‌ها و هماهنگی قضائی، با همراهی بازرس اداره صنعت، معدن و تجارت به محل اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه کشفیات به دست آمده به صورت غیرقانونی دپو و احتکار شده بود؛ گفت: ارزش احتکار مکشوفه بنا به اظهار نظر کارشناسان ۱۴ میلیارد ریال برآورد شده است.

حسینی تصریح کرد: تمامی مراکز نگهداری کالا از جمله عمده فروشان و شرکت ‌های پخش کالا باید در سامانه جامع انبارها ثبت ‌نام و مشخصات و میزان خرید و فروش خود را در این سامانه به ثبت برسانند.

وی افزود: شهروندان می ‌توانند هر گونه تخلفات اقتصادی از قبیل گران ‌فروشی، احتکار و قاچاق را با ستاد خبری سازمان صمت استان یا سامانه ۱۲۴ و یا به مراکز انتظامی استان به شماره ۱۱۰ مرکز فوریت ‌های پلیسی اطلاع ‌رسانی کنند تا در سریع ‌ترین زمان ممکن رسیدگی و با متخلفان برخورد قانونی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up