• شناسه خبر : 46824
  • تاریخ انتشار : 07 بهمن 1399 - 01:08

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان، از روز پنجشنبه تا شنبه با ورود سامانه جوی جدید به استان، تندباد شدید و کولاک برف اردبیل را دربرمی‌گیرد.

آلودگی هوا

سیاوش محمدی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت جوی استان اردبیل اظهار داشت: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان، از روز پنجشنبه تا شنبه با ورود سامانه جوی جدید به استان، تندباد شدید و کولاک برف اردبیل را دربرمی‌گیرد.

وی افزود: بر اساس نقشه های هواشناسی، طی سه روز آینده شرایط جوی در سطح استان پایدار و آسمان صاف تا نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: طی این مدت پدیده غالب وزش بادهای جنوبی گاهی با سرعت تند بوده که در طول روزها باعث افزایش نسبی دمای هوا و در طول شب ها باعث کاهش شدت برودت هوا می‌شود.

محمدی ادامه داد: از روز پنجشنبه با نفوذ و تقویت زبانه‌های کم فشار در سطح زمین، سرعت وزش باد افزایش یافته و از صبح پنجشنبه تا شنبه در سطح استان بویژه در مناطق مرکزی و شهرستان گرمی سرعت وزش باد تند تا شدید انتظار می‌رود.

وی تصریح کرد: از عصر پنجشنبه این هفته سامانه بارشی ضعیف وارد استان می شود و ناپایداری‌ها به شکل افزایش ابر، کولاک برف در جاده های مواصلاتی و بارش باران و برف در مناطقی از استان را موجب خواهد شد.

محمدی تصریح کرد: تمرکز بارش بیشتر در مناطق کوهستانی، بخش هایی از مناطق مرکزی و مناطق جنوبی استان خواهد بود.

وی اظهار کرد: این سامانه روز شنبه هفته آینده از استان خارج شده و مجدداً از روز یکشنبه پایداری جوی همراه با افزایش نسبی دما در استان حاکم می‌شود.

محمدی با اشاره به توصیف پدیده‌های مورد انتظار نیز گفت: بر اثر تشدید سرعت وزش باد در آخر هفته احتمال  آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، تابلوها بنرهای تبلیغاتی، سقوط اجسام از ارتفاع بویژه در کارگاه‌های ساختمانی، احتمال شکستن درختان فرسوده، ذوب برف در کوه های استان و احتمال رخداد بهمن، رخداد کولاک برف در گردنه‌های برف گیر استان، احتمال ریزش سنگ و احتمال اختلال در عملیات پرواز وجود دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up