نماینده، ولی فقیه در استان و امام ‌جمعه اردبیل گفت: نماز به عنوان تکلیف و حق بزرگی بر گردن انسان، ادای ادب عبودیت است.

سید حسن عاملی

آیت الله سید حسن عاملی در چهارمین اجلاس استانی نماز که با شعار پیوند خانه ، مدرسه ، مسجد و نماز در محل استاتداری اظهار داشت: این عالم صاحب دارد، همه ذرات هستی دارای شعور هستند و نماز به عنوان تکلیف و حق بزرگی بر گردن انسان، ادای ادب عبودیت است که قدرت روحی و شخصیتی انسان را ارتقا می ‌دهد، بلا و شر را دور می ‌کند و به باطن فرد نورانیت می ‌بخشد.

وی افزود: جمعه یک مدرسه تربیتی است و به ‌عنوان یک جریان تربیتی در سطح جامعه شناخته می ‌شود و ثواب نماز جمعه به قدری زیاد است که با هیچ ثوابی برابری نمی ‌کند و عزیزانی که می‌ خواهند فرزندان خود را شایسته تربیت کنند، فرزندانشان را برای حضور در نماز تشویق کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان و امام ‌جمعه اردبیل بیان کرد: نماز ایستادن و کرنش در برابر قدرتی مطلق است که به انسان آرامش می ‌دهد و قدرتی دارد که می ‌تواند انسان را از فحشا و منکر دور نگه دارد و به وسیله آن به حقیقت جهان برساند.

عاملی با اشاره به اینکه تربیت فرزندان در دوره معاصر پیچیده ‌تر شده است، افزود: مطالب گوناگونی که امروزه در مدرسه، جامعه و فضای مجازی بیان می ‌شود مانند مواد غذایی گوناگونی است که درون ظرف روحی کودک ریخته می ‌شود و باید مراقبت بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: فرزندان تا ۱۸ سالگی تربیت ‌پذیر هستند و از این رو دین بزرگی بر گردن پدر و مادر است که فرزند خود را خوب تربیت کنند و در محیطی مناسب پرورش دهند، زیرا در شالوده روحی و فکری کودک اثرگذار است و از سویی فرزندان امتداد و نشان دهنده شخصیت و قدرت روحی پدر و مادر هستند.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/46942