• شناسه خبر : 46954
  • تاریخ انتشار : 09 بهمن 1399 - 08:12

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: باید پایگاه‌های ورزشی دایر و پابرجا بماند و در راستای انجام اقدامات فرهنگی و مشارکت جوانان در امور فرهنگی و ورزشی باید نیازهای جامعه را برطرف کرده و مشکلات و مسائل را به حدأقل برسانیم.

IMG 5388

رئیس فدراسیون کشتی کشور با هدف تبیین احیای رشته ورزشی کشتی دیداری با نماینده ولی فقیه در استان اردبیل داشت و هر کدام از حاضران به نقطه‌نظراتی در این زمینه پرداختند.

آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در این دیدار اظهار داشت: اهمیت به مسائل فرهنگی و تربیتی در رشته‌های ورزشی یک مسئله حیاتی و مهم است، چرا که حضور نسل جوان در محیط‌های ورزشی آنان را از خطرات و آسیب‌های اجتماعی مصون نگه می‌دارد.

وی با اشاره به این که باید پایگاه‌های ورزشی دایر و پابرجا بماند، بیان کرد: در راستای انجام اقدامات فرهنگی و مشارکت جوانان در امور فرهنگی و ورزشی باید نیازهای جامعه را برطرف کرده و مشکلات و مسائل را به حدأقل برسانیم که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: نگرش به ورزش باید یک نگاه تربیتی و فرهنگی باشد و از این ظرفیت مهم به نحو احسن باید استفاده کرد تا بتوانیم با مشارکت جوانان در رویدادهای ورزشی نیازهای جامعه را برطرف کنیم.

عاملی ادامه داد: بدون شک اختصاص اعتبارات در حوزه ورزشی برای ساخت خانه‌های ورزشی و سالن‌ها برای دستیابی به موفقیت بیشتر نقش‌آفرین است که در این زمینه انتظار می‌رود صرف هزینه برای برخی فعالیت‌ها در حوزه ورزشی مبنای کار باشد.

وی تصریح کرد: کشتی فرنگی در استان اردبیل حال خوبی ندارد و با توجه به استعدادهای مستعد استان اما نیاز است برای احیای این رشته تمام سعی و تلاش خود را به‌کار گیریم و از توانمندی‌های دیگران نیز بهره‌مند شویم.

در ادامه علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی کشور نیز گفت: وضعیت کشتی اردبیل مناسب نیست در حالی که در گذشته اردبیلی‌ها تشکیل دهنده تیم ملی کشور بودند که نیاز است برای دستیابی به جایگاه مشخص این رشته ورزشی دید وسیعی به آن داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در شرایطی که چالش‌ها و مشکلات بسیاری وجود دارد باید در راستای حل این چالش‌ها برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام یابد تا بتوانیم حیات ورزشی را توسعه بخشیده و به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: باید در راستای یکسان‌سازی سهم نمایش مسابقات ورزشی از تلویزیون اقدامات اساسی انجام شود و نسبت به آموزش پایدار برنامه‌ریزی‌های لازم مبنای کار قرار گیرد تا به یک ثبات در این رشته پهلوانی دست یابیم.

دبیر ادامه داد: نگاه المپیکی در رشته کشتی فرنگی بسیار حائز اهمیت و اساسی است و در این زمینه نیاز است با برنامه‌ریزی و سیاستگذاری‌های انجام یافته مشکلات موجود را حل کرده و همگام با سایر اساان‌ها گام برداریم.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات رشته کشتی در اردبیل به خاطر منیت و یک سری دعواهای بی‌پایه و اساس است که اگر فعالان این عرصه این معضل را کنار بگذارند و برای احیای این رشته پهلوانی اقدام کنند بدون شک بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

دبیر ادامه داد: در صورت وجود مشکل هیئت کشتی نسبت به غنی‌سازی خانه‌های کشتی اقدام می‌کنیم البته در صورتی که هیئت کشتی مشکلات را احصاء و شناسایی کند و به اطلاع ما برساند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up