• شناسه خبر : 47168
  • تاریخ انتشار : 13 بهمن 1399 - 02:54

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمان استان اردبیل گفت: در حالی که در ماه اخیر چند روز بدون فوتی کرونایی در استان ثبت شده است، اما این مسئله نگرانی ما را از افزایش تعداد مبتلایان کاهش نمی‌دهد.

پی سی آر کرونا

شهرام حبیب‌زاده ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا در اردبیل اظهار داشت: در حالی که در ماه اخیر چند روز بدون فوتی کرونایی در استان ثبت شده است، اما این مسئله نگرانی ما را از افزایش تعداد مبتلایان کاهش نمی‌دهد.

وی بیان کرد: در سایه بی‌توجهیها و سهل‌انگاری‌ها هم‌اکنون به شرایطی رسیده‌ایم که کوچک‌ترین حرکت اشتباه ما را با شیوع موج چهارم کرونا روبه‌رو می‌کند و این موضوع در این روزها بیشترین نگرانی ما از اوج‌گیری کووید – ۱۹ است که احتمال دارد به خاطر برگزاری دورهمی‌ها و تجمعات رقم بخورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمان استان اردبیل گفت: با این که بیشتر شهرستان‌های اردبیل در وضعیت آبی قرار دارند اما این شرایط کاملاً شکننده بوده و بستگی به رفتار و حرکت‌های هم‌استانی‌ها دارد تا بتوانیم شیوع موج جدید کرونا را مهار کنیم یا با رفتار اشتباه خود به شیوع آن کمک کنیم.

حبیب‌زاده با اشاره به بستری ۵۹ بیمار بدحال که تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند، گفت: نیاز است در این زمینه وضعیت موجود را در نظر گرفت چرا که وضعیت بیماران وخیم نشان از وضعیت پیشروی بیماری در استان است که افراد ضعیف و دارای بیمار زمینه‌ای را بیشتر تحت تأثیر قرار می‌دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up