• شناسه خبر : 47221
  • تاریخ انتشار : 15 بهمن 1399 - 12:08

در جلسه ای با حضور رئیس اتاق اصناف مرکز اردبیل و هیئت رئیسه اتاق و برخی روسای اتحادیه ها مشکلات موجود اصناف در زمان شیوع کرونا بررسی شد.

 

مغازه بازار

 

خلیل مهرآرا رئیس اتحادیه صنف رایانه و صوتی و تصویری با اشاره به همکاری صنوف در کنترل بیماری کرونا گفت: نباید اتحادیه‌ها را مقابل صنوف قرار دهیم بلکه سازمانهای مسئول در این رابطه باید تلاش بیشتری برای کنترل بیماری کرونا انجام دهند.

بهروز نظری رئیس اتحادیه آجیل، خشکبار و علافان با تاکید بر لزوم درج قیمت کالاها گفت: اتحادیه خشکبار همیشه در اطلاع رسانی مصوبات ستاد کرونا پیش قدم بوده و علاوه بر کنترل پروتکل های بهداشتی بر نصب اتیکت قیمت کالاها نیز نظارت ویژه دارد.

صفر رحیمی رئیس اتحادیه میوه و بارفروشان نیز از مشکلات بوجود آمده از سوی سازمان امور مالیاتی برای صنف بارفروشان انتقاد کرد و گفت: انتظار می رود هیئت رئیسه اتاق نسبت به رفع موانع بوجود آمده اقدام لازم را انجام دهند.

جای خالی حمایت قضایی بازررسان ستاد کرونا محسوس است

وحید وثوق رئیس اتحادیه خواربار فروشان در رابطه با نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی صنوف گفت: روسای اتحادیه‌ها مانند قبل آماده همکاری در این پروسه هستند ولی جای خالی حمایت قضایی ناظران و بازرسان ویژه ستاد کرونا احساس میشود که باید پیگیری شود.

جامعه تجربه کافی در مواجهه با کرونا را دارد

گلمغانی عضو هیئت مدیره صنف طلا و جواهران فروشان در ادامه جلسه گفت: با گذشت نزدیک یکسال از شیوع کرونا جامعه تجربه کافی در مواجهه با این بیماری را دارد و مردم وجود کرونا را لمس کرده اند بنابراین هیچ کوتاهی در این خصوص پذیرفته نیست.

گلمغانی در ادامه افزود: بازار زرگران دارای ۱۳ ورودی قابل قبول است که گردش مناسب هوا در آن جریان دارد و همه کسبه از موانع شیشه ای یا پلاستیک برای ایجاد مانع بین مشتری و خودشان استفاده کرده و مواد ضد عفونی کننده در اختیار مشتریان قرار می دهند.

اسرافیل اسماعیل زاده رئیس اتحادیه کیف و کفش ضمن قدردانی از هیئت رئیسه گفت: این اتحادیه نیز ضمن اطلاع رسانی کافی، روزانه از صنوف تحت پوشش بازدید و تذکرات لازم را گوشزد میکند.

بازگشایی تالارها با ۳۰درصد ظرفیت

سجاد مهدیزاده رئیس اتحادیه تالار و چلوکبابان گفت: فعالیت تالارها با ۳۰درصد ظرفیت شروع شده و اتحادیه نظارت جدی بر رعایت پروتکل ها در تالار ها دارد.

وی همچنین از آسیب شدید به صنف تالارها اشاره کرد و گفت ؛ امیدواریم با رعایت اصول بهداشتی و پروتکل ها هیچوقت شاهد تعطیلی مجدد نباشیم.

اصناف زحمت زیادی در کنترل کرونا کشیدند

محمد محمدپور نایب رئیس اتاق گفت: اصناف زحمت زیادی در کنترل کرونا کشیده‌اند و اصلا مقصر نیستند، بلکه بسیاری از جاهای دیگر مانند مطب ها، دفاتر خدماتی و بیمه ها که روزانه مراجعین زیادی دارند و باعث تجمع و پخش بیماری میشوند باید جلوگیری و رسیدگی شوند.

اتحادیه ها همیشه در کنار حاکمیت بوده اند

مسعود ناصری راد نایب رئیس اول اتاق نیز گفت: اتحادیه‌ها همیشه در کنار حاکمیت بوده و در تمام موارد کمک کرده اند، انتظار می رود مسئولین بهداشت استان و سایر سازمانهای مسئول خودشان در کنترل امکنه ورود نمایند تا اتحادیه‌ها بیشتر از این با صنوف مشکل پیدا نکنند.

وی همچنین از اتحادیه ها خواست تا نسبت به پرداخت ۲۰ درصد اتاق عنایت ویژه ای داشته باشند تا اتاق بتواند بازسازی ساختمان را با سرعت بیشتری پایان دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up