• شناسه خبر : 47269
  • تاریخ انتشار : 15 بهمن 1399 - 02:55

شهردار اردبیل گفت: سعی‌مان بر این بوده تا با پرهیز از استفاده نابجا از نمک جلوی خسارت به منابع طبیعی و فضای سبز و درختان گرفته شود.

برف

حمید لطف اللهیان در مورد عملیات برفروبی در سطح شهر بیان کرد: عملیات برفروبی چندان کار پیچیده و سختی برای شهرداری اردبیل نیست و ما با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات ملکی و اجاره‌ای سعی کردیم تا با اولویت خیابان‌ها و معابر شهر اردبیل را در دو بارش برف امسال سروسامان دهیم.

وی ادامه داد: همکاران ما در سه شیفت کاری در ایام بارش برف عملیات برفروبی را انجام داده و سعی‌مان بر این بوده تا با پرهیز از استفاده نابجا از نمک جلوی خسارت به منابع طبیعی و فضای سبز و درختان گرفته شود.

لطف اللهیان افزود: می توانیم با نمک پاشی معابر را در اسرع وقت برفروبی کنیم اما با نگاهی به کشورهای توسعه یافته و آسیب های شدید نمک به محیط زیست و منابع طبیعی, میزان استفاده از این عنصر را به حداقل رساندیم.

وی تصریح کرد: ۴۰۰ کارگر در سه شیفت کاری از ۱۲ دیشب تا سه صبح و همچنین از سه صبح تا هشت صبح و در ساعات روز نیز مشغول برف روبی در معابر و میادین اصلی هستند تا با اتمام آن معابر و مسیرهای درجه دو و کوچه ها نیز برف روبی شود.

برفدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up