• شناسه خبر : 47291
  • تاریخ انتشار : 15 بهمن 1399 - 10:51

نجار فردی است که با چوب کار می کند و آنها را اره می کند و با آنها سازه ای را می سازد . حال برای اینکه بدانید دیدن یک فرد نجار در خواب چه تعبیری می تواند داشته باشد در ادامه با ما همراه باشید .

نجار
منوچهر تهرانی درباره دیدن نجار در خواب چنین می گوید : چون نجار فردی است که با اره و تیشه کار می کند , و آنها را با هم جور می کند نجار در خواب هم فردی است که به اصلاح امور می پردازد و کارها را درست میکند . ابن سیرین درباره تعبیر خواب نجار می گوید اگر خواب ببینید که خودت نجاری می کنی یعنی کار خیری, انجام می دهی.

تعبیر نجار در خواب مردی است که به مردم ادب و فرهنگ می‌آموزد و کارهای مردم را اصلاح و رو به راه می‌سازد، و در راه دین، نفاق و دوروئی را از آن‌ها پاک می‌کند و کسی است که کودکان جاهل را علم و فرهنگ می‌آموزدو

و راه راست و دینداری را به آن‌ها نشان می‌دهد (زیرا تعبیر چوب، انسانهایی می‌باشد که در وجودشان, نفاق و دوروئی و فساد وجود دارد و او هم مشغول صاف کردن و درست کردن چوب‌ها است).

ابن سیرین درباره این تعبیر خواب می‌گوید:

اگر خواب ببینی که نجاری می‌کنی، یـعـنـی خیرخواه مردم هستی و به آن‌ها نیکی می‌کنی و کارهایشان را , رو به راه می‌سازی ولی ارتباط و مصاحبت تو با مردم همراه دوروئی و نفاق و تظاهر به خوبی می‌باشد,

و همچنین برای برخی خیرخواه نمی‌باشی، همانطور که در قرآن کریم آمده: … کَاَنَّهُمْ خُشُبٌ مُّسَنَّدَهٌ… _ … گویی که چوبی خشک بر دیوارند… (منافقون-۴)، امام صادق (ع) نیز می‌فرمایند:

تراشیدن و بریدن و صاف کردن چوب، تعلیم و آموزش خوب می‌باشد، و یا بازگشت به خوبی و درستکاری است، ولی نفاق و دوروئی در آن وجود دارد.

خانم اتیانوس می گفت دیدن نجار در خواب رئیس صندوق است و کسی است که می دهد و می گیرد. او این توصیف را از این جهت می کرد که نجار اره و تیشه می کند و ذرات چوب را گاهی, به طرف مقابل می پاشدو

و گاهی به سوی خود می کشد. نجار، در خواب های ما مردی است یا زنی است مصلح که هر چیز را , به جای خود می شناسد و با هر کس می داند چگونه رفتار کند و در و تخته را در واقع, با هم جور می کند.

اگر در خواب ببینید که خودتان نجاری می کنید موردی پیش می آید که به اصلاح امور می پردازید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up