• شناسه خبر : 47338
  • تاریخ انتشار : 20 بهمن 1400 - 02:30

مهلت تعیین تکلیف دستگاه های کارتخوان به پرونده های مالیاتی تا اسفندماه تمدید شد.

آخرین مهلت تناظر دستگاه های pos

آخرین مهلت تعیین تکلیف دستگاه های کارتخوان که پیش از این پایان دیماه اعلام شده بود به درخواست مردم و دارندگان دستگاه های کارتخوان تا اسنفدماه تمدید شد.

ابراهیم قلی زاده با اعلام این خبر افزود: باتوجه به تمدید مهلت صورت گرفته، پایان بهمن ماه آخرین مهلت تناظر دستگاه های pos و درگاه های پرداخت با پرونده های مالیاتی مؤدیان است لذا دارندگان دستگاه های کارتخوان می توانند با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امورمالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir نسبت به مشاهده لیست پایانه های فروش ثبت شده به نام خود و درخواست اتصال به پرونده مالیاتی و یا غیرفعال سازی آن اقدام نمایند.

وی اضافه کرد دارندگان دستگاه های کارت خوان بانکی و یا درگاه پرداخت الکترونیکی که فاقد پرونده های مالیاتی هستند ابتدا در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت نام نموده و پس از تشکیل پرونده مالیاتی با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی دستگاه کارتخوان خود را به پرونده مالیاتی متصل نمایند در غیر این صورت دستگاه pos یا درگاه پرداخت اینترنتی که به نام مؤدی ثبت نام نشده باشد غیرفعال شده و نسبت به وصول مالیات بدون اعمال بخشودگی و معافیت های مقرر در قانون اقدام خواهد شد.

قلی ز اده از مؤدیان مالیاتی درخواست کرد تا با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی ضمن مشاهده پرونده های مالیاتی و پذیرنده های بانکی ثبت شده به نام خود، از سایر خدمات این سامانه همچون ابلاغ الکترونیکی، خلاصه پرونده مالیاتی، اظهارنامه ها، قبوض مالیات پرداختی، پراخت قبوض مالیاتی و مشاهده اطلاعات صورت معاملات فصلی و غیره بهره مند گردند.

مدیر کل اداره کل امور مالیاتی استان اردبیل در پایان افزود: سامانه ارتباط مردمی اداره کل با شماره تماس 1526 آماه پاسخگویی و ارائه راهنمایی های لازم به مودیان محترم مالیاتی می باشد.

پروندهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up