• شناسه خبر : 47406
  • تاریخ انتشار : 18 بهمن 1399 - 02:50

رئیس جهاد کشاورزی اردبیل گفت: تولیدات کشاورزی کنونی به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی ایران غیر قابل مقایسه با قبل از انقلاب است .

آبیاری مزارع کشاورزی

خلیل نیکشاد ظهر امروز در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اردبیل اظهار داشت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باعث خیر و برکت موجب ترقی و پیشرفت در تمامی زمینه های اقتصادی سیاسی و نظامی بود، قبل از انقلاب اسلامی میزان کل تولید محصولات کشاورزی اعم از زراعی و باغی و دامی و شیلات فقط ۲۰ میلیون تن بود در حالی که در حال حاضر بیش از ۱۲۶ میلیون تن انواع محصولات زراعی وباغی در کشور تولید می‌شود.

وی افزود: کشاورزی پیشران اقتصاد کشور است یعنی دیگر بخش‌های خدماتی و گردشگری و صنعت پشت سرکشاورزی حرکت می‌کنند و امنیت غذایی و اشتغال و کارآفرینی و استفاده از نیروهای جوان و تحصیل کرده وابسته به بخش کشاورزی است  به عبارت دیگر کشاورزی مادر اقتصاد است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه  سخنان خود افزود: علی‌رغم تحریم های ظالمانه‌ای که درحق ملت شریف ایران اسلامی توسط آمریکای خونخوار و کشورها ی حامی  آن تحمیل گردید با این وجود بخش کشاورزی در سالجاری ۸ درصد رشد اقتصادی داشته است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: مشکلات زیادی بخش کشاورزی کشور را که محور توسعه و اشتغال پایدار است تحدید می‌کند، یکی از این معضلات فرسایش شدید خاکهای زراعی است که برای تشکیل یک سانتی مترمربع از آن حداقل به ۷۰۰ سال زمان نیاز است با استناد به سخنان محققین و کارشناسان ذیصلاح هرساله بیش از ۱۶ تن در هکتار از خاکهای زراعی تخریب شده واز بین می‌روند خاکی که خاستگاه امنیت غذایی و قطع وابستگی و نشاط و زندگی و قدرت است و قوت لایموت آحاد مردم کشور را تشکیل می دهد . به همین دلیل باید کشاورزی را به سوی کشاورزی هوشمند و کشاورزی در فضال گلخانه‌ای سوق دهیم .به شکر خدا بیش از ۵۰۰ درصد در افزایش فضای گلخانه‌ای دراستان موفق بوده ایم و امید واریم این روند همچنان ادامه‌دار باشد.

در ادامه رسول نوع پرور از جانبازان و رزمندگان با افتخار هشت سال دفاع مقدس نیز در ادامه سخنان خود افزود: با پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی آمریکای خونخوار یکی از بزرگترین حامیان خود را در خاورمیانه از دست داد به همین دلیل بود که از انقلاب اسلامی به انفجار نور یاد می‌کنند نوری که تمامی زشتی ها و پلیدی‌ها و استعمار را در کشور خشکاند و استقلال و امنیت و سربلندی را برای ایران اسلامی به ارمغان آورد.

جانباز هشت سال دفاع مقدس درادامه سخنان خود افزود: پس از پیروز انقلاب شکوهمند ایران اسلامی با آمریکا حسن البکر در عراق سرنگون شد و به جای آن صدام زمام امور را در دست گرفت و با حمایت ابرقدرتهای جنایتکار و در راس آن آمریکا جنگ هشت سال دفاع مقدس را به کشور ما تحمیل کرد .

نوع پرور افزود: پس از پایان جنگ جهانی دوم دنیا به دو دسته شرق و غرب تقسیم شده بود به همین دلیل بود که کشورهای  منطقه یا می باست تابع شرق باشند یا غرب به هین دلیل هم گزینه دومی در کار نبود . خباثت و کینه دوزی دشمنان انقلاب بقدری بالا بود که بیش از ۱۷ هزار نفر از مدیران ارشد و توانمند کشورمان و نیروهای مخلص و وفادار به انقلاب اسلامی را ناجوانمردانه ترور کردند غافل از اینکه این همه ترور و جنایتها نه تنها خللی در روند شکوفایی انقلاب نخواهد داشت بلکه بیش از پیش آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را تقویت خواهد کرد.

در ادامه حجت اسلام  والمسلمین اکبر اکبری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان و دبیر کمیته کارگروه روستایی و عشایری ستاد دهه مبارکه فجر استان  نیز  افزود: تحجر و تجمل گرایی دو آفت مهم جامعه کنونی کشورمان است که می بایست ازهر ابزار و روشی برای از بین بردن آن استفاده نمائیم . آنچه که باعث رشد و بالندگی انقلاب شکوهمند اسلامی شده است روحیه شهادت طلبی و وفاداری به آرمانها انقلاب و در راس آن رهبری داهیانه مقام معظم رهبری است .

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران که برآمده از اعتقاد مردم و با همت جملگی آن‌ها به پیروزی رسیده بود، از همان آغاز، در راستای انتقال اندیشه‌های اسلام ناب و آموزه‌های راستین بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و نیز پاسخ‌گویی به نیاز مشتاقان و علاقه‌مندان انقلاب، ایده‌ی صدور انقلاب مطرح گردید که امام خمینی ضمن حمایت از آن، ابعاد آن را ترسیم نمودند.

انتهای پیام/۱۳۲دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up