• شناسه خبر : 47626
  • تاریخ انتشار : 22 بهمن 1399 - 12:55

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: با تلاش دانشگاه علوم پزشکی نوزادان سه قلو برای اولین بار در مرکز فوق تخصصی ناباروری متولد شدند.

نوزاد

 

شهرام حبیب‌زاده اظهار داشت: امروز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه ۹۹ برای اولین بار از شروع فعالیت مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری دانشگاه از سال ۹۸ نوزادان سه قلو شامل یک نوزاد پسر و دو نوزاد دختر در هفته ۳۵/۵ بارداری در بیمارستان علوی متولد شده و حال عمومی نوزادان مساعد می باشد.

وی افزود: مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یکی از مجهزترین مراکز درمان ناباروری در سطح کشور با فضای فیزیکی مناسب، پزشکان فوق تخصص و متخصص، کادر مجرب و تجهیزات پیشرفته می‌باشد که با اجرای برنامه حمایت مالی زوج نابارور وزارت بهداشت کلیه خدمات درمان ناباروری با تخفیف ۹۰ درصدی برای عموم و رایگان برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل افزود: از ابتدای سال جاری تعداد ۴۱ نوزاد به دنبال روش‌های کمک باروری از مرکز درمان ناباروری دانشگاه متولد شده اند که از این تعداد یک مورد سه قلویی، سه مورد دو قلویی و مابقی تک قلو بوده و همه آنها در سلامت کامل هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up