• شناسه خبر : 47633
  • تاریخ انتشار : 22 بهمن 1399 - 12:41

معاون وزیر نیرو گفت: واحد نخست نیروگاه سبلان با اعتبار بیش از۳ هزار میلیارد تومانی به بهره برداری رسید.

 

برق

 

همایون حائری در حاشیه افتتاح نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: با توجه به وعده داده شده در پویش هر هفته الف ب ایران واحد شماره یک سیکل ترکیبی نیروگاه سبلان با اعتبار ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه از ۲۵۰ پروژه تاکنون ۲۲۷ پروژه به بهره برداری رسیده است، گفت: ایران جزو کشورهایی است که درصد بالایی از سوخت نیروگاه‌ ها را از طریق گاز تامین می‌ کند و با با افتتاح فاز اول بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل ظرفیت نیروگاه‌ های بخار کشور به ۳۰ هزار مگاوات می ‌رسد.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه علت خاموشی ‌های اخیر علی ‌رغم تولید بالا کمبود گاز در نیروگاه ‌های کشور بود، افزود: طبق هماهنگی ‌های انجام شده کلیه محدودیت ‌ها برطرف شده و مشکل خاصی در حوزه تأمین برق نداریم، در نیروگاه اردبیل گاز به صورت کامل تأمین شده و این نیروگاه هم در کنار نیروگاه ‌های در مدار، برق کافی را تأمین می ‌کند.

حائری تصریح کرد: سال آینده دو واحد بخش بخار دیگر نیز با ظرفیت تولید یک هزار و ۴۴۰ مگاوات به مدار تولید ملی می ‌پیوندند که بعد از این موضوع نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان یکی از نیروگاه‌ های پرتوان کشور در تولید برق و رفع نیازهای ملی و منطقه ‌ای خواهد بود.

واحد نخست بخش نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل امروز به صورت ارتباط ویدیویی با ریاست جمهوری افتتاح شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up