• شناسه خبر : 47695
  • تاریخ انتشار : 23 بهمن 1399 - 04:23

افتخار کسب دومین خشت طلایی متوالی برای شهرداری اردبیل نشانگر این است که هدف ‌گذاری توسعه ‌ای اردبیل در ۵ سال اخیر بر محوریت علمی و جهانی با نگاهی بومی برنامه ریزی و اجرا شده است.

شهرداری اردبیل

 

افتخار کسب دومین خشت طلایی متوالی برای شهرداری اردبیل نشانگر این است که هدف ‌گذاری توسعه ‌ای اردبیل در ۵ سال اخیر بر محوریت علمی و جهانی با نگاهی بومی برنامه ریزی و اجرا شده است که حرکت مستمر و پویا، رکن اساسی در این مقوله به شمار می ‌رود.

یقینا شهروندان اردبیلی نیز، از درخشش نام کلانشهر اردبیل در کنار دیگر کلان ‌شهر های کشور و جهان برخود می ‌بالند. بهبود شاخص ‌های شهری، جدای از رونق امر گردشگر پذیری کلانشهر اردبیل، به افزایش کیفیت زندگی شهروندان اردبیل نیز تاثیر مستقیم داشته است که خود سبب افزایش امید به زندگی در یک شهر انسان محور می ‌باشد.

اگرچه خشت طلایی، آینه تمام نمای تلاش ‌های سازمان شهرداری اردبیل نیست و صرفا تقدیر و بزرگداشت یکی از صدها عملکرد نوین و خدمات این سازمان به مردم اردبیل محسوب می ‌شود که ایده و اجرای آنها، قابلیت رقابت و برتری در کنار سایر ایده‌ های جهانی کلانشهر ها را داشته است.

اما آنچه حائز اهمیت است این موضوع می ‌باشد که اردبیل در سالهای اخیر توانسته با الفبای توسعه کلانشهر های جهان همنوا شود و این نشان می ‌دهد طرح و اجرای گام دوم توسعه، می‌ تواند پیشران پروژه ‌های انسان محورانه باشد و الگویی برای دیگر شهرها قرار گیرد که استقبال متخصصان از ایده‌ های شهر اردبیل در نمایشگاه‌ های مرتبط بیانگر این موضوع است. واضح است که #پل_قدس نماد پایان گام اول توسعه اردبیل است اما پیشرفت این پروژه شهری به عنوان یک پروژه بزرگ در وضعیت بغرنج مالی شهرداری ‌های کل کشور، کوتاه بودن فصل کاری اردبیل، افزایش تورم و گستردگی کار قابل تقدیر است.

اردبیل با تاریخ پرشکوه خود، آینده درخشانی به دست خواهد آورد. این دور از دسترس نیست که با آغاز پروژه‌ های جدید در کلانشهر اردبیل و استمرار نگاه علمی به مدیریت شهری، بتوانیم به عناوین مهم ‌تر دیگر بین ‌اللملی شهرسازی دست ‌یابیم و به عنوان یک شهر انسان محور به صادرات فرهنگ و تاریخ و هنر پرشکوه اردبیل بپردازیم. هر ‌چند در این بین بایستی انتقادات دلسوزانه را به جان خرید و دانست که تخریب عملکردهای مثبت حاصل نگاه‌ های کوتاه و جهت رسیدن به منافع فردی اندک است که نمی ‌تواند به گنجینه خدمات و منافع عمومی خدشه وارد کند و این حرکت را از مسیر خارج نماید. پروژه‌ های جدید شهرداری با مشارکت قرارگاه خاتم، فصل نوینی از گام توسعه خواهد بود.

 

سینا بندعلیزاده کارشناس شهرسازیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up