• شناسه خبر : 47812
  • تاریخ انتشار : 24 بهمن 1399 - 11:30

زن جوان متهم به قتل شوهر در یک قدمی چوبه دار بخشیده شد.

قتل

زن جوان که با همدستی دخترش شوهر خود را به قتل رسانده بود در آستانه اجرای حکم بخشیده شد.

خرداد سال ۹۰ جسد مردی با هویت ناشناس در یکی از محله های نظام آباد کشف شد.در بررسی های پلیس مشخص شد تعدادی از همسایگان یک مادر و دختر را در حال انداختن شیء پتو پیچ شده در نزدیکی سطل زباله دیده بودند.

زمانی که مشخص شد جسد آن مرد متعلق به پدر همان خانواده است،مادر و دختر به اتهام قتل دستگیر شدند و پرده از راز جنایت هولناک خود برداشتند.

دختر جوان در اعتراف به قتل گفت:«پدرم سوء رفتار داشت و من و مادرم از بداخلاقی او خسته شده بودیم.مدتی بود من خواستگار داشتم و پدرم بی دلیل با ازدواج من مخالفت می کرد. برای همین تصمیم گرفتیم با کمک مادرم او را به قتل برسانیم.

اول در غذایش قرص برنج ریختیم که شک کرد و نخورد و بعد مرگ موش ریختیم که باز هم نخورد. بالاخره در شربت او قرص خواب ریختیم و زمانی که حالت خواب آلودگی پیدا کرد با قرار دادن بالش روی صورتش او را خفه کردیم.بعد مادم دو ضربه با چاقو به او زد و در غیاب دو برادرم جسد را پتو پیچ کردیم و بیرون از خانه بردیم.»

همسر مقتول در تائید حرف های دختر خود به قتل اعتراف کرد و پرونده با صدور کیفر خواست مبنی بر اتهام مشارکت در قتل متهمان راهی دادگاه شد. متهمان با رای دادگاه به قصاص محکوم شدند و حکم صادر شده به تائید دیوانعالی کشور رسید.اما دختر مقتول با اشاره به اینکه در زمان قتل زیر هجده سال سن داشته تقاضای اعاده دادرسی داد.

دختر قاتل آزاد شد

با پذیرفته شدن اعاده دادرسی دختر جوان،پرونده بار دیگر در دادگاه رسیدگی شد و این بار حکم سه سال حبس برای دختر صادر شد.این در حالی بود که زن جوان پای چوبه دار رفت.اما در لحظاتی قبل از اجرای حکم اولیای دم به او ۹ ماه فرصت دادند.

دو فرزند مقتول از یک سو،و خواهران مقتول و یک فرزند خواهرش به عنوان ورثه مادر مقتول از سوی دیگر اولیای دم پرونده بودند که همگی خواستار قصاص بودند.

اما درست در زمانی که قرار بود متهم برای دومین بار پای چوبه دار برود با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای جنایی،اولیای دم به شرط دریافت ۱۵۰ میلیون تومان وجه المصالحه حاضر به اعلام گذشت شدند.

به این ترتیب متهم به زودی در دادگاه به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up