• شناسه خبر : 47828
  • تاریخ انتشار : 25 بهمن 1399 - 02:51

معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: نصب تاسیسات مورد نیاز برای این تصفیه‌خانه به اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد که نیازمند تخصیص اعتبارات استانی و ملی است.

تصفیه خانه

خبرنگار: غفار پارسا

روح الله برادران حیدری در بازدید از عملیات اجرایی فاز دوم فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ گفت: عملیات اجرایی مدول اول تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل در سال ۸۸ آغاز شد و به بهره برداری رسیده و مورد استفاده است.

وی گفت: بعد از ۱۰ سال از افتتاح فاز اول تصفیه خانه شهرک صنعتی این نیاز احساس شد که احداث فاز دوم شهریور ماه امسال با حضور استاندار اردبیل و علی نیکزاد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی کلنگ زنی شد و با اعتبار ۷ میلیارد تومان این پروژه آغاز شده است.

حیدری گقت: اکثر استان‌ها از منابع دولتی برای تامین اعتبار تصفیه خانه های شهرک های صنعتی استفاده می کنند ولی ما برای تکمیل پروژه های از محل منابع داخلی استفاده کردیم.

معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: تکمیل ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی ۲ اردبیل یکی از معضلات زیست محیطی بود که برای رفع آن عملیات احداث ساختمان مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرک با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال شروع شده و تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اینکه برای تکمیل این تصفیه‌خانه ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد، گفت: نصب تاسیسات مورد نیاز برای این تصفیه‌خانه به اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد که نیازمند تخصیص اعتبارات استانی و ملی است

حیدری با اشاره به اینکه تاکنون چهار تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی استان احداث و به بهره برداری رسیده است  گفت:  توسعه این بخش با هدف جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی صورت گرفته است.

معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل  ظرفیت این تصفیه خانه را ۲هزار و ۵۰۰ متر مکعب اعلام کرد، گفت: فاز اول این تصفیه خانه ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز قابلیت تصفیه پساب و فاضلاب شهرک صنعتی ۲ اردبیل را دارا می باشد و فاز دوم آن نیز قادر خواهد بود به همین میزان عملیات تصفیه فاضلاب را انجام دهد.

برادران حیدری هدف از احداث این تصفیه خانه را بازگشت کارخانجات و واحدهای راکد صنعتی به چرخه فعالیت در صدد احداث مدول دوم فاضلاب این شهرک عنوان کرد.

معاون فنی شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل افزود: در صورتی که واحدهای صنعتی این شهرک با تمام توان فعالیت کنند و واحدهای راکد نیز تماما به چرخه فعالیت بازگردند نیازمند احداث مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب خواهیم بود.

میل گرد پروژهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up