• شناسه خبر : 47896
  • تاریخ انتشار : 25 بهمن 1399 - 11:01

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بهترین انواع واکسن در دنیا برای مردم ایران انتخاب شده و به اندازه کافی تدارک دیده شده است.

واکسن

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بهترین انواع واکسن در دنیا برای مردم ایران انتخاب شده و به اندازه کافی تدارک دیده شده است.

محمد مهدی گویا روز شنبه در ستاد مقابله و پیشگیری با کرونا استان قزوین، اظهار داشت: کشور ایران در ردیف‌های اول تهیه واکسن کرونا قرار گرفته است و هیچ گونه نگرانی از لحاظ تامین واکسن وجود ندارد.

این مسوول با بیان اینکه تا به امروز سه موج سنگین شیوع کرونا را در کشور شاهد بوده ایم،افزود: موج سوم این ویروس به تازگی کاهش یافته که برای این اتفاق بسیار زحمت کشیده شده است و مردم، اصناف،دولت و تمامی اقشار مختلف مردم سختی های زیادی را برای این مهم تحمل کرده اند.

وی افزود: کرونا، ویروس بسیار سرکش و پیچیده ای است که از هر روزنه ای استفاده می کند و در روزهای اخیر شاهد هستیم که میزان ابتلای این بیماری رو به افزایش بوده که موجب نگرانی مسوولان و مردم شده است.
این مسوول گفت: اگر برای موج بعدی شیوع این بیماری، حساب شده و کارشناسی شده ورود نکنیم با چالش ها و سختی های زیادی با توجه به فرارسیدن عید نوروز مواجه خواهیم شد.

گویا اضافه کرد: شخصیت ویروس کرونا این است که مدام تغییراتی را به وجود آورده و سیستم دفاعی بدن را از بین ببرد.

وی با اشاره به کشف ویروس جهش یافته در یک روستای آبیک و اقدامات انجام شده برای مهار آن، اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی بسیار شدیدی برای اطرافیان نفر فوت شده انجام شده است و امیدواریم این پیشگیری ها منجر به کنترل شیوع این بیماری شود.

این مسوول گفت: قرنطینه روستایی که فرد فوت شده در آنجا اشتغال و اسکان داشته است باید با جدیت هر چه بیشتری دنبال شود چراکه هیچ چیز مهمتر از سلامتی افراد آن روستا و در نهایت جلوگیری از شیوع ویروس به شهرهای دیگر نیست. گویا افزود: در کنترل و پیشگیری از این بیماری هیچ گونه کوتاهی صورت نگرفته و تمامی موضوعات براساس دستورالعمل های شدید انجام شده است.

ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up