• شناسه خبر : 47964
  • تاریخ انتشار : 26 بهمن 1399 - 01:20

معاون نظارت و پایش اداره‌کل محیط زیست استان اردبیل گفت: باراه اندازی دستگاه جذب اتمی آزمایشگاه اردبیل امکان اندازه‌گیری و آنالیز میزان آلودگی‌های ناشی از فلزات سنگین و سمی فراهم شد.

فاضلاب

رامین جمشیدی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه بررسی تخلفات زیست محیطی واحدهای تولیدی اردبیل با بیان اینکه میزان فلزات سنگین و سمی فاضلاب واحدهای تولیدی اردبیل قابل اندازه گیری شد، اظهار کرد: با راه اندازی دستگاه جذب اتمی در آزمایشگاه اداره کل محیط زیست استان اردبیل امکان فراهم شده است و از این پس می‌توان میزان آلودگی‌های ناشی از فلزات را سنجید.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارشناسان و اپراتورهای دستگاه خبر داد و گفت: این دستگاه قابلیت اندازه‌گیری و سنجش فلزات در نمونه‌های تهیه شده از آب، فاضلاب و رسوبات را دارد و بسیاری از موارد مطرح در این حوزه را رفع خواهد کرد.

معاون نظارت و پایش اداره‌کل محیط زیست استان اردبیل خاطرنشان کرد: به منظور آگاهی از میزان آلودگی‌های ناشی از فلزات به ویژه فلزات سنگین و سمی در پساب خروجی برخی از واحدهای تولیدی و منابع آبی اردبیل نیازمند آنالیز دقیق این عناصر هستیم.

جمشیدی با بیان اینکه با راه‌اندازی این دستگاه امکان اندازه‌گیری و آنالیز میزان آلودگی‌های ناشی از فلزات فراهم شده است، افزود: در حال حاضر فلزاتی از قبیل آهن، نیکل و مس به وسیله این دستگاه قابل اندازه گیری بوده و در صدد هستیم با توسعه آزمایشگاه اداره‌کل تعداد پارامترها و فلزات بیشتری را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up