• شناسه خبر : 48031
  • تاریخ انتشار : 27 بهمن 1399 - 01:06

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌یزی استان اردبیل امید به زندگیرا در اوایل انقلاب در زنان ۵۷ سال و مردان ۵۵ سال اعلام کرد و گفت: امید به زندگی هم اکنون در زنان به ۷۲ سال و در مردان به ۷۱ سال رسیده است.

سالمند بازنشسته

فریبرز دهقان اظهار کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن هر ۱۰ سال یکبار برگزار می‌شود که قرار است در سال ۱۴۰۵ نیز این سرشماری با کمترین مراجعه مستقیم به درب منازل و تعامل با ادارات در کسب اطلاعات و آمار دقیق جمعیتی به انجام رسیده و ماحصل آن منتشر شود.

وی با بیان اینکه براساس آخرین سرشماری انجام شده در سال ۹۵ جمعیت استان یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر بوده خاطرنشان کرد: ۶۲ درصد این جمعیت ساکن شهر و ۳۸ درصد نیز ساکن در مناطق روستایی است که البته این آمار و اطلاعات هر ساله با برآوردهایی که انجام می‌شود به روزرسانی شده و امکان انتشار آمار جمعیتی وجود دارد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌یزی استان اردبیل ادامه داد: به ازای ۱۰۵ مرد ۱۰۰ نفر زن در استان اردبیل زندگی می‌کنند و ساختار جمعیتی استان نشان می‌دهد که با توجه به نرخ رشد پائینی که در استان وجود دارد شرایط ما به سمت پیری و سالخوردگی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up