• شناسه خبر : 48039
  • تاریخ انتشار : 27 بهمن 1399 - 01:35

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: بروکراسی‌های زاید اداری امتیازات معدنی اردبیل را به دست فراموشی سپرده و این موضوع مشکلات عدیده‌ای به وجود آورده است.

221

حسین پیرمؤذن ظهر امروز در گفت‌وگو با مسئولان اتاق بازرگانی اردبیل اظهار داشت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های معدنی استان و جلوگیری از خام‌فروشی محصولات معادن در استان جزو برنامه‌های اساسی است که در این زمینه به دنبال تکمیل زنجیره تولید و کالای نهایی هستیم.

وی با اشاره به این که معدن اثرگذاری بالایی در اقتصاد دارد، بیان کرد: استفاده از معدن به عنوان موتور محرکه تولید به عنوان اولویت اساسی مبنای کار است و به همین منظور استفاده از این بخش برای جذب سرمایه‌های بدون استفاده اولویت اساسی است که باید مورد توجه واقع شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل با اشاره به این که بروکراسی‌های زاید اداری امتیازات معدنی اردبیل را به دست فراموشی سپرده است، ادامه داد: استفاده از سرمایه‌های لازم و سرمایه‌گذاری‌ها نیازمند احصا و شناسایی ظرفیت‌ها و استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات برای دستیابی به اهداف مورد نظر در این زمینه است که باید مورد توجه واقع شود در صورتی که برخی بروکراسی‌های زاید اداری سبب شده تا امتیازات معدنی استان فراموش شود.

پیرمؤذن ادامه داد: مطالعات انجام یافته برای اشتغال‌زایی و استفاده از ظرفیت‌های معدنی استان در بخش معادن فلزی و مصالح ساختمانی می‌تواند در راستای اشتغال‌زایی پایدار نقش اساسی داشته باشد و ارزش افزوده قابل توجهی برای استان به دنبال داشته باشد که این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up