• شناسه خبر : 48079
  • تاریخ انتشار : 28 بهمن 1399 - 01:37

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال گفت: امسال ۲۸۰ میلیارد ریال برای نگهداری و ارتقای ایمنی راه‌های این شهرستان هزینه شد.

جاده

معروف خسروی روز سه‌شنبه در جلسه شورای ترافیک خلخال افزود: در حالی که اعتبارات منظور شده از محل اعتبارات استانی امسال این شهرستان به حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ۴۰ میلیارد ریال بود، پس از گذشت حدود ۱۱ ماه از سال کمتر از ۵۰ درصد اعتبار در نظر گرفته شده تخصیص و جذب شده است.

وی با بیان اینکه مجموع ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده برای اجرای پروژه‌های راهداری از جمله روکش آسفالت راه‌های بین‌شهری و آسفالت راه‌های روستایی خلخال از محل اعتبارت ملی بوده است، اظهارکرد: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان به تعهدات خود در اجرای طرح‌های راهداری با استفاده از اعتبارات ملی عمل کرده است.

او همچنین به اجرای ۲۲.۵ کیلومتر آسفالت راه روستایی و روکش آسفالت بین‌شهری از طریق اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال در سال جاری اشاره کرد و گفت: هزینه یک کیلومتر روکش آسفالت راه بین‌شهری هفت میلیارد ریال و روستایی پنج میلیارد ریال است و برای اجرای این حجم از آسفالت راه‌های منطقه اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال با بیان اینکه اعتبارات هزینه شده برای روکش آسفالت و حذف نقاط حادثه‌خیز علاوه بر اعتبارات هزینه شده برای برفروبی و بازگشایی راه‌های مسدود شده از برف در فصول سرد امسال است، اظهارکرد: برای نگهداری بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه ارتباطی اصلی ، فرعی و روستایی این شهرستان نیز اعتبار قابل توجهی هزینه شد.

او گفت: امسال روشنایی سه تقاطع خطرناک در راه‌های ارتباطی این شهرستان تامین شده و با توجه به قیمت بالای امکانات موردنیاز برای اجرای پروژه‌های تامین روشنایی تقاطع‌های همسطح اعتبارات قابل توجهی برای اجرای این طرح‌ها هزینه شده است.

خسروی با بیان اینکه هنوز راه آسفالته خلخال – ماسوله در حوزه استحفاظی استان اردبیل از سوی اداره کل راه و شهرسازی تحویل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان نشده ، افزود: پس از تحویل قطعی این راه برای تامین ایمنی راه از جمله نصب گاردریل در سر پرتگاه‌ها و نصب علائم هشداردهنده ۲۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up