• شناسه خبر : 48208
  • تاریخ انتشار : 29 بهمن 1399 - 09:25

زن قاتل به همراه دو همدستش در ملاء عام در تبریز اعدام شدند.

قتل

زن جوانی که متهم بود با همدستی ۲ مرد اعضای خانواده شوهرش را قتل عام کرده به اتفاق همدستانش در ملاء عام به دار آویخته شد. مطابق اعلام قبلی دادگستری شهرستان تبریز، حوریه زن ۲۹ ساله و ۲ پسر جوان دیگر به نام های رضا و فرهاد که متهم بودند اعضای خانواده شوهر حوریه را قتل عام کرده اند به دار آویخته شدند.

این جنایت ۲۹ فروردین ماه سال جاری رخ داد و پلیس زمانی در جریان قرار گرفت که حوریه به ماموران مراجعه کرد و مدعی شد اعضای خانواده شوهرش توسط افرادی ناشناس به قتل رسیده اند.

این زن به پلیس گفت: شب گذشته ما در خانه مادرشوهرم میهمان بودیم، قرار شد شوهرم شب در آنجا بماند، من هم به اتفاق ۲ فرزندم به خانه خودمان که طبقه بالای خانه پدرشوهرم بود رفتم، صبح که شد بچه ها را برای رساندن به مدرسه از خانه خارج کردم، وقتی برگشتم برای بیدار کردن شوهرم به طبقه پایین رفتم و دیدم شوهرم و برادر و پدر و مادر او کشته شده اند.

انتقال جسد به پزشک قانونی

با حضور پلیس در محل و انتقال اجساد به پزشکی قانونی و تجسس های کارشناسان بررسی صحنه جرم آغاز شد. آنچه مسلم بود این بود که عاملان جنایت به زور وارد قتلگاه نشده اند و پس از قتل عام اعضای خانواده مبلغ ۵ میلیون تومان پول و طلااز خانه به سرقت برده اند. مقتولان به نام های زهرا ۶۰ ساله، محمدرضا ۷۰ ساله و حسن ۲۶ ساله با فشار بر عناصر حیاتی گردن و خفگی به قتل رسیده بودند اما محمد دیگر قربانی که ۳۲ سال داشت با ضربات متعدد چاقو کشته شده بود.

بنابراین فرضیه انتقام گیری از محمد برای پلیس قوت گرفت. اولین مظنون پلیس، حوریه زن محمد بود و ماموران برای به دست آوردن سرنخ او را تحت مراقبت نامحسوس قرار دادند. بررسی تلفن ها و روابط حوریه نشان داد که او با مرد جوانی به نام مهدی رابطه دارد. بنابراین حوریه بازداشت شد، هرچند این زن مقاومت می کرد و حاضر به اعتراف نبود، اما سرانجام پلیس مهر سکوت او را شکست و با مدارکی که داشت حوریه را وادار به اعتراف کرد.

زن تبریزی در محله مارالان اعدام شد
این زن گفت: مدتی قبل با مردی به نام مهدی آشنا شدم و کم کم بین ما علاقه و عشق شدیدی به وجود آمد. این رابطه به حدی بود که ما تصمیم گرفتیم با هم ازدواج کنیم. اما من شوهر داشتم و نمی توانستم این کار را بکنم، می دانستم شوهرم حاضر نیست مرا طلاق دهد. هر چند اختلافاتی هم داشتیم اما او مقاومت می کرد و حاضر به جدایی نبود.

سرانجام نقشه قتل شوهرم را کشیدیم. قرار شد مهدی ۲ آدمکش اجیر کند و من با پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به آنها شرایط را برای قتل شوهرم فراهم کنم.

حوریه ادامه داد: شب حادثه من در را بازگذاشتم و مطابق نقشه فرهاد و رضا- ۲ آدمکش- وارد خانه شدند. آنها ابتدا شوهر مرا به قتل رساندند اما من از ترس اینکه مبادا خانواده شوهرم مطلع شوند خواستم بقیه را بکشند. بعد به طبقه پایین رفتیم، مادر شوهر و برادر شوهرم را خفه کردیم و من نیز با کمک فرهاد پدرشوهرم را به قتل رساندم چون بسیار از او متنفر بودم.

بعد هم جواهرات و پول هایی که درخانه بود را برداشتم و به آدمکش ها دادم. پس از اعترافات این زن، فرهاد، رضا و مهدی- جوانی که با حوریه رابطه داشت -دستگیر شدند و دادگاه کیفری استان آذربایجان شرقی بعد از محاکمه عاملان جنایت، حوریه، فرهاد و رضا را به اعدام در ملاء عام و مهدی را به سه سال حبس و۹۹ ضربه شلاق محکوم کرد.

این رای با توجه به وحشتی که قتل عام در میان مردم تبریز به وجود آورده بود به سرعت مراحل قانونی را طی کرد و صبح دیروز به اجرا درآمد. روز گذشته تعداد زیادی از اهالی تبریز در میدان اصلی منطقه مارالان – محل جنایت- جمع شدند و دور چوبه های دار که از ساعت ها قبل آماده شده بود حلقه زدند.

سپس با حکم دادستانی تبریز ابتدا رضا و فرهاد به دار آویخته شدند، اما به خاطر اینکه حوریه برای رفتن بالای چوبه دار مقاومت می کرد و فریاد می زد که بی گناه است و حاضر نبود طناب را به دور گردنش بیندازند دیرتر از ۲ محکوم دیگر به دار آویخته شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up